Suvaitsevaisuus jo kaatunut mahdottomuuteensa

Suvaitsevaisuus on jo kaatunut omaan mahdottomuuteensa. Nykytrendiksi on noussut kansassa puolustusmekanismiksi tullut asia nimeltä rasismi/roturealismi joka on jokaisen terveen ihmisen sisällä kytevä suomea oikeen suuntaan rakentava ajatusmalli. Monet ovat jo huomanneet tämän olevan ainoa oikea tie ja tällä jatkamme. Toivotaan että kansa äänestää pois kaikenmaailman hyysärit ja saadaan suomi suomalaisille jatkossa ja turhat kulut pois. Päättäjien pitäs käydä vankilassa katsomassa vähän minkälaista väkeä sieltä löytyy?:)) mutta sitähän ei voi tehdä kun tosiasiat aina kielletään..
12176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Suvaitsevaisuus on vähän kulunut juttu. Nykyään ollaan enemmän maahanmuuttovastaisia. Ja usein ihan syystä. Kun oma kansa kärsii ja rahaa jaetaan ulkomaille ja pakolaisille. Uskomatonta. Sitten ei saada edes lastensairaalaa rakennettua oman maan lapsille. Sillä rahalla joka on kulunut näihin elötteihin oltais rakennettu jo ajat sitten vaikka mitä omalle kansalle. Mutta päättäjät tykkää vissii mustasta enemmän kun valkosesta eli siellä on selkeätä rasismia valkosia kohtaan..

Äänestä
  • Niimpä just joo. Eiköhän tuota kehitysapuakin pitäisi ajatella sijoituksena? Nyt on jo yli 60 vuotta sitä maksettu ja tulosena on vain se väestöräjähdys ja elintasopakoloisuus. Ei kai kukaan täysjärkinen sijoita rahojaan tuollaiseen järjettömään mistä ei ole maksaja maille muuta hyötyä kuin maahanmuutajien tulva. Kyllä sitä tuottavuutta ja taloutta vaaditaan omien kansalaisten hoitoon ja koulutukseen.

    Äänestä

Punavihreät kuvittelivat, että määrätietoinen erilaisten etnisten ryhmien ja eri uskontojen sekoittaminen, jota he monikulttuurisuudeksi kutsuvat, johtaisi maailmanrauhaan ja ikuiseen suvaitsevaisuuteen kansojen ja kulttuurien välillä.

Kuinka väärässä nämä houkat olivatkaan... Todellisuudessa monikulttuurisuus on johtanut kansanryhmien väliseen vihanpitoon, väkivaltaisuuksien lisääntymiseen ja suoranaiseen sodanuhkaan.

Esimerkiksi Lontoo, jossa monikultturistaminen on jatkunut jo vuosikymmeniä, on jakautumassa etnisiin gettoihin, ja homma alkaakin muistuttaa apartheid-ajan Johannesburgia: http://www.telegraph.co.uk/education/educationnews/8806977/London-being-turned-into-apartheid-era-Johannesburg-says-head.html

Lontoon koulun johtaja soittelee "hälytyskelloja", sillä kaupunki on yhä enemmissä määrin jakautumassa rotulinjoihin ja eri etnistenryhmien nuoret harvoin - jos koskaan - kohtaavat toisiaan.

Paheneva segregaatio on johtanut rotujännitteiden kasvamiseen. Tästä saatin karmaiseva esimerkki Lee Rigbyn murhan jälkeen, jolloin moskeijat paloivat, ja kaduilla nähtiin taisteluita britti- ja muslimijengien välillä.

Äänestä
  • Punavihreät eivät kuvitelleet että tulisi maailmanrauha, He vain maalailivat tällaisia satuja huijatakseen. Päämääränä tyhmä työläiskansa jolta saa viedä rikkaudet ja elintaso, siirtää rikkaudet rikkaille, ilman että mulateilla riittää älyä hoksata jukasusta.

    Samaa tehtin jo sata vuotta sitten, Leninin suuryhtiörahoitteisessa bolshevismissa. EU on siis uusi, äärifasistinen Eurostoliitto, EUCCP.

    Äänestä

Itä Euroopasta tuleva rikollisuus johtuu puhtaasti siitä, että heillä ei ole varaa tehdä jouluostoksia kaupoista.
Kuitenkin hekin haluavat antaa rakkaille lapsiraukoillensa iloisen joulun lahjoineen.

Siksi ehdotankin:
Kerätään kaikille, jotka haluavat tulla Suomeen ostosmatkoille, kolehti ja annetaan näin mahdollisuus varastamisen sijasta tehdä lahjarahoilla ostoksia. Valtio voisi kerätä kolehdin verotuksen yhteydessä.
Säästöä tulisi myös kalliissa vankeinhoidossa, josta saataisiin osa rahoituksesta.

Äänestä
  • Ei. Rikollisuus johtuu sittä, että he ovat paskasakkia. Ei köyhän tarvitse rikollinen olla.

    Äänestä

tulee se raja joskus vastaan. vähän sama juttu kuin "kaverit" jotka soittelee aina silloin kun ovat jotain vaille. rahaa, kyytiä, auton lainaa tai jotain mutta itse et koskaan näiltä saa mitään, hyvä kun edes niitä rahoja jotka lainasit.

Äänestä

Voihan hyysäri!

Äänestä
  • Suomi suvaitaan hengiltä. Plussaa kun ei muuten tartu 10000000000000000 .

    Äänestä

Päivän hyvät teot ilmeisesti jääneet tekemättä jo pitemmän aikaa!

Äänestä

Se tarkoittaa sitä,että ylläpito on hyysäreitä täynnä!
Oikein Suomensyöjät.
Hys hys...

Äänestä
  • Sionisti-omisteinen media on kansanpetturuuden "aatelia".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosiasioita kirjoitti:

Suvaitsevaisuus on jo kaatunut omaan mahdottomuuteensa. Nykytrendiksi on noussut kansassa puolustusmekanismiksi tullut asia nimeltä rasismi/roturealismi joka on jokaisen terveen ihmisen sisällä kytevä suomea oikeen suuntaan rakentava ajatusmalli. Monet ovat jo huomanneet tämän olevan ainoa oikea tie ja tällä jatkamme. Toivotaan että kansa äänestää pois kaikenmaailman hyysärit ja saadaan suomi suomalaisille jatkossa ja turhat kulut pois. Päättäjien pitäs käydä vankilassa katsomassa vähän minkälaista väkeä sieltä löytyy?:)) mutta sitähän ei voi tehdä kun tosiasiat aina kielletään..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu