Joulutuninkia autoon

Minä maalasin jarrusatulat punaisiksi ja palkitsin auton tankkaamaalla 95E10:n sijaan 95E5:sta. Pakollisen kauppareissun jälkeen olisi tarkoitus laittaa vielä jouluvalot auton katolle.
355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taisit vaan vetää hanskaan ja nyt meisselin kärki on punainen ja ärtynyt, no se kyllä jarruttaa harrastuksiasi.

Äänestä

Taisit tuunata pakoputkea. Siinä lerssin pää musteni ja oli pakko mennä kauppaan ostamaan mäntysuopaa ja lipeää.

Äänestä

Mulla palaa autossa aina "joulu"ledit keulalla. Nyt ostin joulun kunniaksi vihreän tuoksukuusen kabiiniin.
Iskän luottokortin limiitin oon vinguttanu loppuun, et nyt ei voi vähään aikaan tunettaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Punakuono kirjoitti:

Minä maalasin jarrusatulat punaisiksi ja palkitsin auton tankkaamaalla 95E10:n sijaan 95E5:sta. Pakollisen kauppareissun jälkeen olisi tarkoitus laittaa vielä jouluvalot auton katolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu