Tutustuin kyseiseen mieheen pippaloissa, ja alusta saakka kemiat kohtas oikein hyvin. Siinä sitten numerot vaihdettiin ja jatkoimme yhteydenpitoa. Viestejä lähetettiin lähes päivittäin ja käytiin treffeillä. Itse olin aivan miehen lumoissa ja monet kaveritkin hoki kuinka selvästi huomasi, että tää mies oli minuunkin tosi ihastunut. Opintokiireet sattui just huonoon aikaan ja treffailu jäi vähemmälle niiden takia, mutta edelleen kuitenkin päivittäin viestiteltiin.
Yhtäkkiä toi viestittely loppu kuin seinään. Yritin vielä epätoivoissani muutamia keskusteluja avata, mutta mies vaikutti jotenkin tosi vaivaantuneelta, ja sainkin selville, että tää oli alkanut seurustella. Sen uutisen kuuleminen oli jotain niin järkyttävää. Itse kun luulin, että olisin viimein sen elämänkumppanin löytänyt..
Siitä on nyt pari kuukautta ja eräs päivä törmättiin tavalliseen tapaan kaupungilla ja mies yllättäen tulikin juttelemaan ja kuulumisia kyselemään, aivan kuin mitään ei olisi koskaan tapahtunut. Sain seuraavana päivänä tietää, että hän oli eronnut.. Nyt mies on taas alkanut viestejä laittaa. En vaan tiedä, mitä tästä pitäisi ajatella :/ Itellä tottakai yhä tunteita tätä miestä kohtaan, mutta tollainen käytös loukkaa niin hirveästi!
Mitä tämä on?
13
180
Vastaukset
- J jdid jxjx
Yksi neuvo: älä suostu varanumeroksi. Sama toistuu vielä. Pidä itsekunnioituksesi.
- Ota mies ehdottomast
jos saat, tai saatat katua sitä myöhemmin.
- Ei onnistu
Tuolla asenteella saa enintään lämmintä kättä.
- niin,
Loukkaannut siitä, että mies ei heti kertonut aloittaneensa seurustelun? No, oli miten oli, ainoa oikea teko tässä kohtaa on kertoa tunmuksistasi kyseiselle miehelle. Hän kertoo sitten, miten on itse tilanteen ajatellut jakokenut.
Voi olla, että mies ei ajatellut loppuun asti toimiessaan niin. Nyt on hyvä mahdollisuus kokeilla miehen henkistä kanttia ja pyytää selvennystä miksi mies jätti viestittelyn kun alkoi seurustelemaan.
On myös mahdollisuus, että mies pitää sinua varanumerona. Oliko hän ehdottanut seksiä ja saanut kieltävän vastauksen?
Jos ei luota toiseen, on vaikea alkaa suhdetta, missä luottaa toiseen.
Yksi tapa tietysti ottaa miehestä selvää, on aloittaa seurustelu ja katsoa mitä tulee.
Mikäli hän lähtee uudelleen, hän tulee tekemään niin jatkossakin.Sinuna jättäisin sikseen, ei moisista saa kuin sydämen kipeäksi.
- Salvequick
"...Sain seuraavana päivänä tietää, että hän oli eronnut.. Nyt mies on taas alkanut viestejä laittaa. En vaan tiedä, mitä tästä pitäisi ajatella :/ Itellä tottakai yhä tunteita tätä miestä kohtaan, mutta tollainen käytös loukkaa niin hirveästi!"
Olet sille miehelle vaan laastaria..Kiltti, empaattinen ja ymmärtäväinen nainen jonka luona mies voi nuolla.. ja "parannella" haavojaan.. - holopainen
Hehhehee, palstan miehet antavat täällä neuvoja niin kuin akat :)
- Bobby Sands
Olet miehelle ns. Plan B. Ja lohtupesää tekee kovasti mieli =)
- Bobby Sands
Tuliko tenkkapoo päättäessä nimimerkkiä?
- 10+14
Katkera nainen täällä sanoo, että satuta sitä takaisin, jos vaan voit, mutta älä hullaannu siihen enää ikinä.
Mutta tosissaan, kuten moni jo sanoikin, älä huoli takaisin. Ihan varmana tekee saman tai jonkun muun yhtä ikävän tempun uudestaan. Jos se olis tosissaan kiinnostunut nimenomaan susta, niin se olis seurustellu sun kanssa eikä sen toisen.
Jatka elämääs. Jos se sua helpottaa niin juttele tuo asia auki niin ei jää vaivaamaan, mutta mun kokemusperäinen neuvo on että älä missään nimessä lähde sen kelkkaan enää, siitä todennäköisesti seuraa vaan lisää mielipahaa. - rosestar
tuli mieleen jospa hän on aatellut, ettet ollut enään kiinnostunut hänestä ja joku tytteli alkoi vikittelemään. eihän sitä aina tajua, paljon koulu viedä aikaa.
tai aatteli että sulla oli joku toinen kieroksissa?
Hän kuulostaa siltä ettei oottele.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?412326Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä211113Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1735062Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa263659Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1863495Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss423007Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082739Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie342106Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky121994Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191925