Pitkien kalsarien käyttö miehillä

long johns

Kalenterin mukaan on ns. talviaika menossa. Joululahjaksi moni kundi/äijä sai lahjaksi arvatenkin pitkät kalsarit. Tekee mieli tehdä pientä gallupia, kuinka monella kundilla/äijällä on oikeasti tämän kaltaisena päivänä ( 6 astetta Etelä-Suomessa) pitkät kalsarit jalassa? Itse tulin juuri pyörälenkiltä, jolloin alimmaksi puin pitkät, mutta muuten sisällä tarkenee hyvin boksereilla. Oma lukunsa ovat ulkotyötä tekevät miehet, mutta mutuhavainto on, että pitkien kalsareitten käyttö on vähentynyt tällaisten talvien ansiosta. Kerro, jos olen väärässä.

5

493

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äijä 32

      No ei kai kukaan haudo itseään pitkissä kalsareissa näillä keleillä. Miten sitten pakkasella pärjäisi? Ehkä vain jos on pidempään ulkona. Bokserit tai pienemmätkin riittävät. Ite tykkään lahkeettomista. Jockit, stringit, tangat tai briefit fiiliksen mukaan. Ei hiosta. :)

    • Heh heh ;D 16v

      Itse menen aina vaan farkuilla, vaikka pakkasta olisi -28
      Tyttö olen, mutta sanon vain että tuskin moni mies jaksaa kovin paljoa pukeutua ;D Kyllähän ne miehet pärjää jos tämmöset tytötki kestää, nolon näköistä semmonen kauhee toppavaate kerros, ainakin näin meidän nuorten keskuudessa.

      • Vanha juttu

        Sitähän on sanottu että naiset karaisee säärensä sillä kun kulkevat 30 asteen pakkasessakin minihameessa ja 20 den sukkahousuissa. Taitaa nykyajan versio olla pillifarkut tai leggarit niin ettei alla ole muuta kuin pikkarit.


    • long johns

      Kuntosalilla ja uimahallissa näkee silloin tällöin miehiä, joilla on pitkät kalsarit, vaikka ulkona on plussakelit. Henkilökohtaisia mieltymyksiä on monia.

    • Oma tarve

      Lämmöntarve on yksilöllistä, joten jokaisen oma asia mitä tarvii ja laittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7520
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2946
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1659
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1468
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1419
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1163
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      77
      863
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      755
    Aihe