Pitkien kalsarien käyttö miehillä

long johns

Kalenterin mukaan on ns. talviaika menossa. Joululahjaksi moni kundi/äijä sai lahjaksi arvatenkin pitkät kalsarit. Tekee mieli tehdä pientä gallupia, kuinka monella kundilla/äijällä on oikeasti tämän kaltaisena päivänä ( 6 astetta Etelä-Suomessa) pitkät kalsarit jalassa? Itse tulin juuri pyörälenkiltä, jolloin alimmaksi puin pitkät, mutta muuten sisällä tarkenee hyvin boksereilla. Oma lukunsa ovat ulkotyötä tekevät miehet, mutta mutuhavainto on, että pitkien kalsareitten käyttö on vähentynyt tällaisten talvien ansiosta. Kerro, jos olen väärässä.

5

501

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äijä 32

      No ei kai kukaan haudo itseään pitkissä kalsareissa näillä keleillä. Miten sitten pakkasella pärjäisi? Ehkä vain jos on pidempään ulkona. Bokserit tai pienemmätkin riittävät. Ite tykkään lahkeettomista. Jockit, stringit, tangat tai briefit fiiliksen mukaan. Ei hiosta. :)

    • Heh heh ;D 16v

      Itse menen aina vaan farkuilla, vaikka pakkasta olisi -28
      Tyttö olen, mutta sanon vain että tuskin moni mies jaksaa kovin paljoa pukeutua ;D Kyllähän ne miehet pärjää jos tämmöset tytötki kestää, nolon näköistä semmonen kauhee toppavaate kerros, ainakin näin meidän nuorten keskuudessa.

      • Vanha juttu

        Sitähän on sanottu että naiset karaisee säärensä sillä kun kulkevat 30 asteen pakkasessakin minihameessa ja 20 den sukkahousuissa. Taitaa nykyajan versio olla pillifarkut tai leggarit niin ettei alla ole muuta kuin pikkarit.


    • long johns

      Kuntosalilla ja uimahallissa näkee silloin tällöin miehiä, joilla on pitkät kalsarit, vaikka ulkona on plussakelit. Henkilökohtaisia mieltymyksiä on monia.

    • Oma tarve

      Lämmöntarve on yksilöllistä, joten jokaisen oma asia mitä tarvii ja laittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      65
      2326
    2. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      18
      2171
    3. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      167
      1864
    4. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      233
      1347
    5. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      127
      1269
    6. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      1144
    7. Vauvat syntyvöät vihan lapsina?

      Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O
      Luterilaisuus
      66
      1075
    8. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

      Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      958
    9. Itsensä pidättely

      Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
      Ikävä
      84
      897
    10. Unelma tilanne

      Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j
      Ikävä
      70
      872
    Aihe