VAINOHARHAISUUTTA?1?

Tätä palstaa lukiessani on tullut olo(luultavasti väärä),että verot voisivat todellakin tippua vuodenvaihteessa...Siksi päätinkin että saksasta tuotu m3 seisookin tallissa,kunnes tähän tulee selvyys ja vasta sitten tulliin.parempi kai katsoa,kuin katua!
2497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihan hyvä odotella nyt vuodenvaihteeseen...kyllä pinnan alla kuohuu nyt, ja jotain on tapahtumassa. Joka tapauksessa et ainakaan menetä mitään odottamalla, koska Mkolmosten vertailuhinta Suomessakin sen kun laskee. Muista käyttää autoa kuitenkin säännöllisesti, auto tarvitsee ajoa pysyäkseen kunnossa!

Tiedossa on muitakin erityisen arvokkaita/suorituskykyisiä autoja, joiden omistajat eivät ole niitä vielä tullanneet, eivätkä TULLAA, ennen kuin Suomi on taas vapaa maa.

Äänestä
  • niin ei menetä mitään , vaikka tullaisikin nyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tumppi kirjoitti:

Tätä palstaa lukiessani on tullut olo(luultavasti väärä),että verot voisivat todellakin tippua vuodenvaihteessa...Siksi päätinkin että saksasta tuotu m3 seisookin tallissa,kunnes tähän tulee selvyys ja vasta sitten tulliin.parempi kai katsoa,kuin katua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu