Uutena vuotena huomaa kuinka luuseri on

Kukaan ei halua tulla kylään, kukaan ei kutsu kylään, kukaan ei halua viettää uutta vuotta kanssani. Monelta olen kysynyt mutta ei kukaan halua mitään. Sitten normi päivänä monet haluu jotain kuten kantamaan tavaroita ja muita palveluksia. Ensi vuonna en auta ketään enkä soita kenellekkään.
191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Juu, tällaset joulut ja uudetvuodet yhtä kidutusta meikäläisenlaisille ja hyvä jos siitä selviää niin ettei kiiku jossain kattokruunussa. Aina tulee ne ajatukset miten mahtavaa ja kivaa kaikilla muilla varmasti on ja mikä katkerinta, itse joudun tyytymään pelkkiin pipareihin kun muut sonnit saa sitä itseään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


luuseri mies. kirjoitti:

Kukaan ei halua tulla kylään, kukaan ei kutsu kylään, kukaan ei halua viettää uutta vuotta kanssani. Monelta olen kysynyt mutta ei kukaan halua mitään. Sitten normi päivänä monet haluu jotain kuten kantamaan tavaroita ja muita palveluksia. Ensi vuonna en auta ketään enkä soita kenellekkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu