Ostin tuossa viime viikolla korumaailmasta teräskaulaketjun ja minulle saapunut tuote oli täysin erilainen kuin tuotekuvassa. Samantyylinen, mutta erilainen. Jotenkin halvemman näköinen epämääräinen ketju, suunnilleen sellanen, mitä hippi/hevirokkarit roikottaa housujensa sivuilla. En todellakaan kehtaa kulkea sellainen kaulassa. Täytyy kai vaan käydä jossain oikeassa kultasepänliikkeessä ostamassa kunnon hopeaketju. Muilla vastaavia kokemuksia kyseisestä kaupasta?
Korumaailma.fi kusetti
4
8495
Vastaukset
- Moona2
Ei kannata ostaa netistä vaan suoraan liikkeestä
- sepi...
Laadukkaampia ketjuja löytyy esim täältä, http://korutukku.net/teras-korut-verkkokauppa/teras-kaulaketjut
- Anonyymi
Korumaailma pyysi kaveriksi, messingeriin tuli viesti, että olen mahdomlinen riipuksen ja korvakorujen voittaja, olisi pitänyt antaa kaikki henkilötiedot, elikä täys huijareita, koskaan ennen ole tarvinnut henkilötietoja, kun olen voittanut facebookin kautta! Elikä olkaa varovaisia👍
- Anonyymi
Eiköhän kyseessä oo ollut feikkiprofiili jos pyytänyt kaveriksi ja kysellyt henkilötietoja😁 Yleensä tommosilla yrityksillä yms vaan sivut facessa eikä mitään ns. profiilia millä pyytävät kaveriksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075200Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813696Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers113460SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt633150SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun393129SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412326Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042325Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?302172Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762130Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922069