USA here I come

Ketä muita on nyt syksyllä lähdössä USA:han Au Pairiksi?
Olen ite lähettänyt hakupaperit pari viikkoa sitten ja nyt vain odottelen perhettä (menen EurAuPairin kautta).
Olisi kiva tietää muiden "etenemisestä" sinne päin maailmaa.
Ja kokemuksista muutenkin Jenkkilästä sekä järjestöstä.
5818
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

heippa!
mä oon lähdössä samaisen järjestön kautta, paperit lähti viime viikolla jenkkeihin ja nyt jännittää. Toivoitko aluetta? mä ajattelin, et antaa kohtalon johdattaa ja viskata mut johonkin päin maata :o) nyt vaan kovasti odotan yhteydenottoa sieltä suunnasta!

Äänestä
  • En itekään toivonu aluetta kun en halua vaikuttaa millään tavalla siihen perheen löytymiseen.
    Pistä mulle vaikka sähköpostia jos haluat turista enemmänkin :)

    [email protected]

    Äänestä

Oon nyt ollut kuukauden au-pairina taalla USA:n Ohiossa. Perhe on tosi mukava ja oon muutenkin viihtynyt oikein hyvin!
Heti, kun saatte kuulla, minnepain usaa olette tulossa niin kirjoitelkaa. Ties vaikka muuttaisitte jonnekin tanne lahelle...

Äänestä

Heiiiiz!! Ilmotelkaahan mulleki tannepain kun tiedatte mihinpain usaa ootte tulos! Oon nyt ollu tasan vkon verran USA:ssa au pairina. Ensin oli koulutus Nykissa ja nyt oon ollu vast muutaman paivan hostperheen luona Bostonissa. Euraupair on ainakin tahan asti hoitanu kaiken tosi hyvin!! Welcome 2 USA!!!

-Noora-
e-mail: [email protected]

Äänestä

Olen itsekin suuntaamassa USA:aan ensi kesänä.. Onko mitään tietoa siitä, että millon mun kannattaa laittaa hakupaperit jos voisin aloittaa elokuussa 2005?? Olen töissä kesäkuun loppuun 2005 ja haluaisin mahd. pian lähtee heti sen jälkeen.. Tietääkö kukaan, saako siihen itse vaikuttaa mihin päin USA:a pääsisi? Haluaisin Kaliforniaan tai New Yorkiin..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pambou kirjoitti:

Ketä muita on nyt syksyllä lähdössä USA:han Au Pairiksi?
Olen ite lähettänyt hakupaperit pari viikkoa sitten ja nyt vain odottelen perhettä (menen EurAuPairin kautta).
Olisi kiva tietää muiden "etenemisestä" sinne päin maailmaa.
Ja kokemuksista muutenkin Jenkkilästä sekä järjestöstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu