Ikävä sydämessä niin että sattuu. Silti jätin sinut päättyneeseen vuoteen. Emme enää näe, puhu, kirjoita... Ei ole tyhmiä haaveita. Et tehnyt ratkaisuja, jättänyt vaimoasi. Satutit minua monella viikonlopulla ja juhlapyhällä. En enää jaksa enkä pysty. Odotus on iäksi ohi. Ehkä joku päivä tänä vuonna helpottaa.
Kaivaten jätän taakseni
Suukko pimeään
7385
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei mies jätä vaimoaan.Etsii vaan seikkailua kun arki painaa päälle.Miehet on niin sikoja.
Minulla oli sama juttu heinäkuussa. Pikku hiljaa helpotti kaiken sen ikävöimisen ja itkujen jälkeen. MUTTA 18.12 puhelin soi. Emme ole mitään aloittaneet kuitenkaan. Soitellut on minulle nyt monta kertaa. Miksi vastasinkaan? Ihan kun eroamme ei olisi ollutkaan ja nyt on taas paha olla.
Taas paha olla, etkö ymmärrä mistä paha olosi johtuu. Poista numero tai laita se merkinnällä älä vastaa ja siihen loppuu pahaolosi. Äläkää ryhtykö taas leikkiin turhaan.
Älkää hyvät naiset aloittako suhdetta varatun miehen kanssa. Pettävät miehet ovat surkimuksia, selkärangattomia huijareita. Mitä sellaisella miehellä kukaan tekee.
Onnea aloittajalle. Jossain on sinulle hyvä mies.
Mä mietin samaa kuin ap, mutta vielä jossain syvällä asuu usko ja toivo siihen, että mies vielä eroaa. Mutta allekirjoitan koko sydämestäni juurikin tuon, että liian monta viikonloppua, lomaa ja juhlapyhää on kulunut, ne ovat todella satuttaneet.
Mistä löytäisin voimaa irroittaa jostain sellaisesta, mikä on kaikkea sitä mitä elämäänsä haluaa?
Samaa ajattelen minäkin, "Sattuu myös". Aikaa on kulunut, mutta kuitenkin olen koko ajan kaivannut ja kaivannut. Nyt kun otti yhteyttä niin ei ne tunteet mihinkään ole hävinneet. En enää aloita mitään sekoilua - toivon. Mies ei ole naimisissa kuitenkaan eikä avoliitossakaan. Nyt odotan, että soittaa, mutta toisaalta toivon että ei enää ottaisi yhteyttä. En haluaisi hakata päätäni enää seinään.
Hah !
Sitä saa mitä tilaa luuserit.