KONEinsinöörjä halutaan palvelukseen..

SAK torjuu EK:n maahanmuuttoehdotuksen
Elinkeinoelämän keskusliitto haluaisi lisätä maahanmuuttoa työllisyysasteen kohentamiseksi. SAK torjuu ajatuksen.
389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jussi jussuf Mustunen haluaa halpatyövoimaa Suomeen..

Äänestä

Presidenttimme Martti Ahtisaari sanoi, että työvoimatulijat olisi paras ottaa Suomeen saman tai meitä lähellä olevan kulttuurin maista kuin mitä me edustamme. Esim Ranska, Englanti, Norja etc.
Niinistö mainitsi uudenvuoden 2013 puheessaan OLESKELUyhteiskunnasta.
Toisin sanoen olisi jälleen tähdättävä tulijoiden kultturitaustaan, laatuun ja osaamiseen; somalit, afrikkalaiset, palestiinalaiset ja muut muslimit eivät ole kelvollista työvoimareserviä. Tämän voi jokainen havaita ympäristöstään.
Miksi he eivät olisi?
Ahtisaari ja Niinistö eväti tietenkään voinet mainita sen tarkemmin tulijoiden taustaa kuten muslimi, afrikkalainen, somali, afgaani..... Viitaus omaan kulttuuriimme riittää.
Saa nähdä poistetaanko tämä......

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


samaa pashaa kirjoitti:

SAK torjuu EK:n maahanmuuttoehdotuksen
Elinkeinoelämän keskusliitto haluaisi lisätä maahanmuuttoa työllisyysasteen kohentamiseksi. SAK torjuu ajatuksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu