Käsittämätön olotila. Kurkkua kuristaa ja silmiä kirveltää. Tuntuu kuin päässä olisi älytön paine. Kädet tuntuu kylmiltä ja paleltaa. Ajatukset risteilee vihan tunteesta sääliin ja toisaalta yksinjäämisen pelosta mahdolliseen vapauden koittoon..
Miten voi olla näin vaikeaa? Kun näen, että lapsia pelottaa epätietoisuus tulevasta ja he miettivät jättääkö isi heidät. Kerta toisensa jälkeen lupaa muuttaa tapansa ja minä uskon?! Hän on hyvä isä, mutta narsistiset ominaisuutensa ovat todella pinnalla nykyään. Uhkaa itsensä tappamisella lasten kuullen ja nimittelee minua ja lapsia pahasti. Hän ei ole väkivaltainen, eikä käytä alkoa mutta kimpaantuessaan paiskoo tavaroita rajusti ja uhkailee sanallisesti.. Nuo sanat satuttaa, vaikka kuinka vakuuttaa riidan jälkeen, ettei tarkoittanut. Ei lapset ymmärrä, että aikuiset vaan voivat sanoa jotain...enkä kyllä ymmärrä enää itsekkään. Eihän ihminen voi sanoa rakastamastaan ihmisestä sellaista mitä ei tarkoita?! Vai voiko jos on narsisti? Olen loppuun kulunut, en osaa oikein hakea apuakaan. Erinäiset fyysiset vaivat ovat nykypäivää.. En halua seksiä, koska en tunne nimittelyjen (läskiperse, lehmä, hullu, kusipää ym)jälkeen enää mielihyvää hänen kanssaan. Ajattelen nykyisin muutenkin asioita hänen silmiensä kautta ( miellytän jotta pääsisin helpommalla), itseni olen hukannut 99%. Miksi edes kirjoitan tänne? Tiedän mitä pitää tehdä, en osaa aloittaa. Olen yksin lasteni kanssa, ystäväpiiri on kaventunut yhteen ja häntä en halua tähän sotkea. Itsekin jo alan miettiä kaiken lopettamista.. Muutunko kaltaiseksensa?
Riidan jälkeen...
4
393
Vastaukset
- ilmainen porno <3
jätät sen juntin
- yksi uhreista
Tuttu tunne ja tilanne.Ainoastaan siilä erolla että ei ole pieniä lapsia.Menimme yhteen 5 vuotta sitten.Nyt 25 ja 18 vuotiaat poikani inhoavat miestä.Vanhemmalleni tapahtui katastrofaalinen onnetomuus 4 v sitten ja sen jälkeen en ole myöskään palautunut.Kun se tilanne aikanaan oli akuutti niin hän jätti minut yksin ja häipyi vaan johonkin.Samaan aikaan olin aloittanut vaativan kolmivuorotyön, juoksin lapseni luona sairaalassa ja ostin uuden asunnon.Olin aivan poikki.Ja nyt hän väittää kuinka tuki minua silloin.Olen taas vanhempieni luona.Uutena vuotena otin liikaa alkoholia ja kaikki suruni huusin ulos.Sen jälkeen hän kiduttanut minua 3 iltaa.Eilen rikkoi taulujani ja omaisuuttani.Kysyi revinkö valokuvasi jotka ovat tärkeintä omaisuuttani.Viime helmikuussa nuorempi muutti meidän kodista pois koska tämä narsisti paska huusi koko ajan pojalle milloin mistäkin ja syyttä.Samoin minulle.Poika yhtenä iltana lähti ja sanoi ettei kestä enempää.Muutti isälleen ja minä kärsin kuunes hankin asunnon salaa.Narsisti ei päästänyt mua muuttamaan ja teki kaiken vaikeaksi.Huuto ja väkivallalla uhkaaminen jokapäiväistä.Viime vuonna muutin 3 kertaa ja taas se edessä.Omaa tyhmyyttäni muutin takaisin hänen luo tai oikeastaan puoliki pakotettuna.Nyt nuorempani asuu vuokralla ystävänsä kanssa ja vanhempi toisessa kaupungissa.Taaäsken uhkas ajaa auton ikkunan läpi koska olen vanhempieni luona.Eilen kännissä jo huitaisi mua ja kuuntelin solvauksia sukua, perhettä ja minua kohtaan 5 tuntia.Kuvittelin uhrauvani jotta asiat olisivat paremmin.Taas edessä kai sama muuttohelvetti.Omaisuuteni pienentynyt puoleen näiden muuttojen ansiosta.On heitellyt roskiin mun tavaroita.Olen yrittänyt näiden vuosien aikana eroon ainakin 3 kertaa ja joka kerta uhkailulla ja taitavalla manipuloinnilla on saanut mut takaisin.Vihan häntä ja olen neuvoton.Pelään ja olen hämmentynyt.Ap ota ero ajoissa niin ei tarvitse ainakaan saada henksiiä vahinkoja liikaa niin kuin minulle on käynyt.Kaikkea hyvää sinulle.
- Hämmästynyt
Onko mahdollista ottaa yhteyttä johonkin - kirkkoon diakoniatyöntekijälle tai sosiaalivirastoon tai jonnekin- jos pääsisitte yhdessä juttelee tai vaikka sinä yksin!
Älä jää näiden ongelmien kanssa sinne kotiin, lapsetkin saavat siinä pelkotiloja enemmän. Hanki teille jotain muuta tekemistä kuin isän haukkumisten kuuntelemista vastapainoksi. Pidä mielesi terveenä ja pirteenä, tilanteilla on tapana järjestyä, Älä menetä toivoasi! - ehkä kyllästyt
Sinun pitää ajatella realistisesti
Miehesi on huomionhakuinen. Idiootti.
Kas noin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658