Tahallinen

toisten loukkaaminen. Saatteko niistä kiksejä?
579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

En koskaan loukkaa tahallisesti. Jos huomaan loukanneeni tahattomasti, osaan pyytää anteeksi. Em. syystä itseeni kohdistuneet loukkaukset tuntuvat kohtuuttomilta varsinkin silloin, kun ei voi kysyä tai saa niihin mitään selvitystä. Kun täytyy vain hiljaa sisällään kestää ja mietiskellä, mitä tämä on ja mihin lokeroon se pannaan.

Äänestä

Kyllä.

Äänestä

Esa Saarisen mukaan vittuilun ensimmäinen aksiooma on, että vituilu on turhaa, jos vittuilun kohde ei vittuunnu

Äänestä
  • Mutta Saarinen on ollut innokas itse vaatimaan sordiinoa, ettei vaan tarvitse julkisesti vittuuntua. Kuningattaren puoliso, melkein siis kuningas. Eipä hänenkään ajatuksia kukaan kohta edes muista.

    Jos ei itse kestä, on turha itse vittuilla.
    Jos vittuilet, ota vastaan mitä saat.

    Äänestä

Joskus sain. Onneksi en enää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_10458913 kirjoitti:

toisten loukkaaminen. Saatteko niistä kiksejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu