En ole varmaan ainoa kelle on tullut evra-ehkäisylaastaria käyttäessä laastarin allanileva iho punoittavaksi, araksi, kipeäksi, turvonneeksi ja hiton kutittavaksi.
Tämä ihottuma alkoi vasta kolmannella "kierroksella-neljännellä kierroksella. Eli olin käyttänyt laastaria jo aika kauan sitä ennen.
Pitäiskö minun näyttää ihottumaa lääkärille vai luottaa että ihoni tottuu siihen vai siirtyä e-pillereihin. Niitä olen ennenkin käyttänyt (mutta lopetin koska ne ovat vaikea muistaa joka päivä ottaa).
AUTTAISKO JOKU ?
Tämä ihottuma alkoi vasta kolmannella "kierroksella-neljännellä kierroksella. Eli olin käyttänyt laastaria jo aika kauan sitä ennen.
Pitäiskö minun näyttää ihottumaa lääkärille vai luottaa että ihoni tottuu siihen vai siirtyä e-pillereihin. Niitä olen ennenkin käyttänyt (mutta lopetin koska ne ovat vaikea muistaa joka päivä ottaa).
AUTTAISKO JOKU ?
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.