Sääntöjä kertaillen

Joo, eli siis Luotsina minulla on oikeus poistaa tai olla poistamatta kommentointeja.
Siihen ei auta kuin vain asennoitua. Katselin tuossa aikani kuluksi noita vanhoja keskusteluja taas ja kyllä täytyy sanoa ettei keskustelun taso ole ollut mitään hohdokasta. Nythän täällä on lähes asiallista keskuetelu ollut välillä, jollei oteta huomioon noita Tupla vai kuitin aloittamia vänkäämisiä.

Ihan vapaasti saatte vaikka porukalla tehtailla niitä rikosilmoituksia jos siltä tuntuu.
Jokainen voi ihan itsekseen tai porukalla nyt miettiä sitä onko tuo netissä levitetty VAROITUS ollut ihan asiallista vai onko taustalla ollut jotain muuta?

Ihan varmasti aion vastaisuudessakin "häiritä" Tuplan vai kuitin tapaisia kommentoijia ja poistan jos siltä tuntuu. Tuo asia täytyy jokaisen täällä keskustelijan hyväksyä tai sitten siirtyä muualle "keskustelemaan".

Ja jos henkilön ego on liian iso asettumaan näihin yleisen ja julkisen keskustelun sääntöihin voipi myöskin siirtyä toisaalle.

Elikkä, vastaisuudessakin poistan asiattomia kommentointeja, tasa-arvoa rikkovia, rasistisia, vihapuheita, provoilua, henkilöön kohdistuvia, yllytyksiä yms mitä katson tarpeettomaksi täällä esitetyksi, elikkä natsi meiningillä eteenpäin.

Minulla on vieläkin nuo luotsaamisen oikeudet, näkyy tuossa osion yllä tuollainen ankkuri tsydeemi, joten ei ole ylläpito katsonut toimintaani huonoksi.

Luotsista on ihan turha kehittää keskustelun aiheita, ei niitä kunnon kommentti ketjuksi asti kuitenkaan löydy.

Aiheena on siis vielä edelleenkin työpaikkakiusaaminen, häirintä, syrjintä, epäasiallinen kohtelu ja siihen liittyvät laki jutskat ja sen sellaiset.

6

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kataro

      Aika surullista kuultavaa, jos luotsin toimista ollaan pykäämässä rikosilmoitusta, koska täällä on ollut ennen hänen tuloaan todella loukkaavia viestejä ihan nimien kera ja niistä tehdyt rikosilmoitukset eivät ole johtaneet mihinkään, joten tuskin menee tämäkään.

      Itse olen nähnyt/lukenut sen surullisen kuuluisan VAROITUKSEN ja se nettisivu oli kaikkien nähtävillä kuten tämäkin. Enkä varmastikaan ole ollut ainoa sen lukenut, joten kaikki sympatiat luotsille.
      Voisin oikeastaan tähän heittää kysäisyn, että kuinka moni sen kävi lukemassa? Ja älkää kysykö missä se oli tai kenen kirjoittama, koska ne jotka asiasta tietää osaavat kyllä vastata.
      JOS tämä kysymys on loukkaava, niin tämän postauksen saa poistaa.

      Noi peukut, eli plussat ja miinukset, itse en niihin kiinnitä pahemmin huomiota, mutta mikä niiden tarkoitus oikeastaan on ja tarvitaanko niitä? Voisiko ne poistaa käytöstä kokonaan?

    • kataro

      Josko joku on tehnyt niistä ilmon? Ihan ensimmäisenä ei kannata aina sitä syyttävää sormea osoittaa luotsiin. Tätä palstaa käy kuitenkin lukemassa paljon ihmisiä ja joku on voinut tuumata, että ne eivät olekaan olleet niin asiallisia.

      • Minä se poistelen joutavia vänkäyksiä, ei niin surullistakaan vaan asialinjalla, hei!


      • peacekeeper kirjoitti:

        Minä se poistelen joutavia vänkäyksiä, ei niin surullistakaan vaan asialinjalla, hei!

        Niin, ettei palsta ole vieläkään vapaa kiusaamiselle ja renkutuksille. Niitä jos haluaa lukee voi siirtyä tuonne ikivanhohin keskuteluihin katkerista kituvista naisista ja plussien vahtaamiseen. Tuo aika on nyt jäänyt taa, palsta ei ole kenenkään egon kohotusta varten.


      • kansan viisaus
        peacekeeper kirjoitti:

        Niin, ettei palsta ole vieläkään vapaa kiusaamiselle ja renkutuksille. Niitä jos haluaa lukee voi siirtyä tuonne ikivanhohin keskuteluihin katkerista kituvista naisista ja plussien vahtaamiseen. Tuo aika on nyt jäänyt taa, palsta ei ole kenenkään egon kohotusta varten.

        "Tikulla silmään joka vanhoja muistelee" pohjalaanen


    • heh-heh.

      Oikeutesi poistela loppui kun sait kenkää.

    Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olit niin lähellä

      Taas söpis olit siinä ihan käden etäisyydellä❤️ Jos sinä ja minä olisimme olleet kahden, olisin hypännyt sun kaulaan. Sa
      Ikävä
      40
      1933
    2. Elokapinan mielenosoitussarja alkaa

      Varma kesän merkki on, kun planeetastamme huolestuneet ihmiset alkavat pitää tilaisuuksia muistuttaakseen ihmisiä siitä,
      Maailman menoa
      404
      1633
    3. Vaskikello osaa asiakaspalvelun

      Uskaltaako vaskikellolla asioida enää vai tuleeko turpaan, jos sinne menee? Täytyypä jatkossa hoitaa kaikki asiointi abc
      Pyhäjärvi
      49
      1593
    4. Eipäs sitten ryypätä kesälomalla

      Työnantaja voi antaa potkut, vaikka olisi ryypännyt 2-4 viikkoa sitten. Vaikka olenkin raivoraitis, niin en kannata tuo
      Maailman menoa
      110
      1291
    5. Kun me näemme taas

      Siihen on viikkoja, korkeintaan kuukausia. Jännite välillemme vetää meidät ennemmin tai myöhemmin toistemme läheisyyteen
      Ikävä
      6
      1211
    6. Pysyä yhdessä vai ei

      En tiedä, ollaan asuttu samassa asunnossa kohta joku 5 vuotta. Olisi sanomista vähän kaikesta mutta eniten itseä ottaa p
      Parisuhde
      56
      891
    7. Marinin hallitus onnistui työllisyystoimissa

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/marinin-hallitus-saavutti-tavoitteensa-merkittava-onnistuminen-tyollisyydessa-tuore-m
      Maailman menoa
      224
      885
    8. Oletko mielikuvasi kaivatusta muuttunut

      Lähiaikoina? Jos, mihin suuntaan? Miten ja miksi?
      Ikävä
      60
      842
    9. Tänään oli

      Noiiiiin 🤏 vähällä ettei tapahtunut jotain mieletöntä. Valitettavasti olosuhteet esti. Odota hetki vielä 😘
      Ikävä
      32
      807
    10. En halua sua enää

      joten ihan turhaan tulet "esiintymään" mun näkö- ja kuulopiiriin. Ärsyttää vain kun omat tekemiset häiriintyy, kun en ha
      Ikävä
      37
      648
    Aihe