autio saarivertaus 2

Tässä tulee toinen autiosaarivertaus.

Viisi naista ja viisi miestä.

Ei toimi siten, että yksi mies saa kaikki naiset. Miksi ei? Nämä muut miehet eivät tätä hyväksy ja tekevät asialle jotain (4 vs. 1). Edes kaksi miestä ei riitä (2 vs. 3). Vähintään kolmen miehen täytyy saada nuo naiset, jolloin heillä on ylivoima kilpailijoihinsa nähden (3 vs. 2).

Oletetaan tietenkin teoreettisesti, että kaikki ovat suhteellisen tasavahvoja eikä kenelläkään ole käytössään tätä valta-asetelmaa horjuttuvaa välinettä tms. (esim. ampuma-ase)

Tai sitten siinä käy niin, että miehet tekevät keskinäisen sopimuksen ja kierrättävät naiset. Kaikki miehet voittavat.

Tekevätkö miehet sosialistisen vai individualistisen päätöksen? Se olisikin mielenkiintoista nähdä.
977
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Yksi miehistä on sellainen että yksikään naisista ei häntä halua vaan ovat mielummin ilman. Yksi miehistä on sellainen jonka kaikki naiset haluavat mutta kaikki eivät voi saada. Kolmen miehen välillä kehittyy armoton kilpailu niistä naisista joita saaren ytm ei juuri sillä hetkellä ole jyystämässä.

Äänestä

Mielenkiintoinen skenaario.

Olisi myös hauska nähdä korkkaisivatko nämä miehet jokainen yhden naisen omistukseensa ja hyväksyisikö joku aisureista toisen miehen puhkaiseman lutkan kumppanikseen jos joku multi-korkkaaja joutuisi onnettomuuteen. Mielenkiintoista kyräilyähän siitä seuraisi.

Luulen, että jokainen näistä miehistä korkkaisi yhden naisen. Se pitäis harmonian yllä, sillä jos joku mies joutuisi aisuriksi hän voisi yön tullen käydä tappamassa jonkun omistajamiehen ja sitten orjuuttaa hänen puhkaisemansa lutkat.

Äänestä
  • ATM joutuisi tietysti tyytymään kaikkein rumimpaan ja vanhimpaan naiseen, mutta parempihan sekin olisi kun joutua nuolemaan vielä YTM-korkkaajan sperman jämiä.

    Kuten aution saaren ulkopuolella.

    Äänestä

  • ATM-aisurille jämät kirjoitti:

    ATM joutuisi tietysti tyytymään kaikkein rumimpaan ja vanhimpaan naiseen, mutta parempihan sekin olisi kun joutua nuolemaan vielä YTM-korkkaajan sperman jämiä.

    Kuten aution saaren ulkopuolella.

    Skenaariota voisi tosiaan sähköistää niin, että yksi naisista olis huomattavasti toisia naisia rumempi ja vanhempi.

    Olisi mielenkiintoista nähdä miten ATM joka joutuisi tyytymään häneen käyttäytyisi (yrittäisikö tappaa yhden kauniin naisen omistajista)

    Äänestä

Te olette kyllä niin todellisuudesta irtaantunutta porukkaa. Ei mikään ihme että olette AT-miehiä kun tämmösiä vaan pyörittelette pienen päänne sisällä kaikki päivät.

Äänestä

Ätmien raiskausfantasioita.

Äänestä

1 ätmi mies ja 4 naista joutuu autiolle saarelle. Nää neljä naista kuolee äkkiä nälkään ja janoon koska eivät osaa kalastaa eivätkä hankkia vettä eivätkä sytyttää tulta. Ätmi voisi auttaa mutta ei auta koska naiset ei anna pil.lua kuitenkaan. Ätmi sen sijaan osaa kalastaa ja tehdä ruokaa viidakon antimista ja ätmi jopa lihoo ennen kun ätmi pelastetaan. Naiset on liian ylpeitä pyytääkseen ätmiltä apua koska eivät muutenkaan halua tutustua ätmeihin-.

Äänestä

Ne viisi miestä haluavat kaikki sen yhden kauniin teinitytön ja kun eivät saa, niin menevät suomi24:n sinkkupalstalle purkamaan vihaansa ja haukkumaan loppuja neljää naista.

Äänestä

Valittua kumppania vastustava nainen on potentiaalinen kumppani kaikille muille miehille. Näin ollen miehet eivät voi kollektiivisesti jakaa naisia keskenään ja pakottaa näitä suostumaan, kun jäisi kuitenkin vituttamaan menetetyt mahdollisuudet. Varsinkin se hiertäisi kunkin miehen mieltä, että joku toinen nainen olisi kenties antautunut heille vapaaehtoisesti kun nykyinen valittu ei niin tee. Jakoa ei siis tehdä. Näin ollen tilanne saarella kehittyy täsmälleen samanlaiseksi kuin mantereellakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laskelmoija kirjoitti:

Tässä tulee toinen autiosaarivertaus.

Viisi naista ja viisi miestä.

Ei toimi siten, että yksi mies saa kaikki naiset. Miksi ei? Nämä muut miehet eivät tätä hyväksy ja tekevät asialle jotain (4 vs. 1). Edes kaksi miestä ei riitä (2 vs. 3). Vähintään kolmen miehen täytyy saada nuo naiset, jolloin heillä on ylivoima kilpailijoihinsa nähden (3 vs. 2).

Oletetaan tietenkin teoreettisesti, että kaikki ovat suhteellisen tasavahvoja eikä kenelläkään ole käytössään tätä valta-asetelmaa horjuttuvaa välinettä tms. (esim. ampuma-ase)

Tai sitten siinä käy niin, että miehet tekevät keskinäisen sopimuksen ja kierrättävät naiset. Kaikki miehet voittavat.

Tekevätkö miehet sosialistisen vai individualistisen päätöksen? Se olisikin mielenkiintoista nähdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu