Tapasin nettipelissä juuri 17 täyttäneen tytön, jonka kanssa juttelimme pelatessame niitä näitä mm. urheilusta, kirjoista ja Jutta Urpilaisesta. Muutaman pelin jälkeen tyttö tahtoi spostiosoitteeni ja sen enempiä ajattelematta annoin sen. Tämän jälkeen tyttö kirjoitteli pitkiä viestejä, kunnes yhdessä suorasukaisesti kysyi, voisinko opettaa hänelle seksiä.
Vastasin tietenkin kieltävästi, mutta koska lihani on heikko ja tyttö oli etevä taivuttelemaan, suostuin tapaamaan hänet. Hän on aktiivisesti monenlaista harrastava sievä ja fiksu koulumenestyjä, enkä epäile, etteikö hän ikänsä rajoissa täydellisesti ymmärtäisi, mihin tahtoo ryhtyä. Teon seurauksia hän tuskin kuitenkaan osaa ennustaa.
Minua epäilyttää. Laitontahan tämä ei olisi, mutta silti tuntuu, että jos seksiin ryhdyn, olen tyttöä hyväksikäyttävä pervo setämies. Henkinen eromme on kuitenkin ikäeromme vuoksi melkoinen. Toinen näkökulma on sitten se, että henkisestä erosta huolimatta kumpikin saattaisi saada kokemuksesta itselleen kiihkeää kivaa, josta jäisi kihelmöiviä muistoja.
Seksiä enempää tyttö ei tahdo. Sen hän on moneen kertaan selvästi ilmaissut. Hän pitää minua vähän hassuna ja vanhanaikaisena, koska mietin asian moraalista puolta. Hänen mielestään monimutkaistan juttua turhaan.
Mitäs mieltä olette? Pitäisikö vai ei?
Vastasin tietenkin kieltävästi, mutta koska lihani on heikko ja tyttö oli etevä taivuttelemaan, suostuin tapaamaan hänet. Hän on aktiivisesti monenlaista harrastava sievä ja fiksu koulumenestyjä, enkä epäile, etteikö hän ikänsä rajoissa täydellisesti ymmärtäisi, mihin tahtoo ryhtyä. Teon seurauksia hän tuskin kuitenkaan osaa ennustaa.
Minua epäilyttää. Laitontahan tämä ei olisi, mutta silti tuntuu, että jos seksiin ryhdyn, olen tyttöä hyväksikäyttävä pervo setämies. Henkinen eromme on kuitenkin ikäeromme vuoksi melkoinen. Toinen näkökulma on sitten se, että henkisestä erosta huolimatta kumpikin saattaisi saada kokemuksesta itselleen kiihkeää kivaa, josta jäisi kihelmöiviä muistoja.
Seksiä enempää tyttö ei tahdo. Sen hän on moneen kertaan selvästi ilmaissut. Hän pitää minua vähän hassuna ja vanhanaikaisena, koska mietin asian moraalista puolta. Hänen mielestään monimutkaistan juttua turhaan.
Mitäs mieltä olette? Pitäisikö vai ei?
Vastaukset 59
Vanhimmat
Jos hän sitä haluaa, on kai asia hänenkin vastuullaan. Kuten sanoit, ei ole laitontakaan. Jos olet varma, että tästä tulisi jotenkin huono olo, niin ei kai se sitten kannata. Muuten - miksi ei?
Olipa taas niin uskottavaa. 17 v teinityttö kinuaa setämieheltä seksiä...
Ei 32 ole vielä "setä" viiksineen ja pömppömahoineen. ( Ehkä "no heh" on tai hänen setä on).Tuon ikäinen on mies on vielä hyvinkin nuorekas, Tosin onhan eroja miesten välillä.
Ja 17v tyttönen voi hyvinkin haluta kokemuksen ääntä kuunnella kuin kiimaisia alaikäisiä kolleja.
Laissa on ihme ero etten sanoisi ikäsyrjintää. Täys-iikäinen ei saa sekstailla alaikäisen kanssa, mutta alaikäinen saa tehdä sitä toisen alaikäisen kanssa.
Entäs jos alaikäinen täyttää 18 ja ystävä ei vielä ole.. eikös siinä ole lain mukaan pidettävä tauko kunnes molemmat ole täysiikäisiä. Hölmö laki noilta osin.
Niin, ja se seksin suojaikärajahan on Suomessa 16-vuotta. Kommentistasi saa käsityksen, että luulet sen olevan 18.
Joo, kirjotinkin 17v näkökulmasta. Kyllä 18v saa harrastaa seksiä 17v kanssa. Ja muutenkin laissa otetaan huomioon jos ikäero ei ole merkittävä esim 15v ja 18v, tapauskohtaisesti nuo jutut käsitellään.
Siis 16-vuotias on lain mukaan vapaata riistaa ihan minkä ikäiselle tahansa. Sitä voi vaikka 70v pappa polkea kuin Helkamaa, jos vaan saa munansa pystyyn. Siitä on kurppien ihan turha ulista. Laki sallii, joten eikun pukille!
32-vuotias on kyllä henkisesti teinin tasolla.
Kyllä 32-vuotiaita ovat lapsellisia ja hassuja. Vilkas mielikuvitus.
nykyaikaa. Olet vain ajastasi jäljessä
jos kaltaisesi paska käy sen päällä ähkimässä.
paskalta toisin kuin teinityttöjä sarjana poksauttelevat amispellet
Jostakin luin että Espanjassa nyt vasta nostettiin täysiikäisyyden rajaa jokusella vuodella joka oli aikaisemmin 13 vuotta. Voiko tää olla totta Euroopassa !!!
Kyllä. Espanjassa suojaikä oli "mukavat" 13-vuotta. Mutta muistathan, että suomen kansalaista, jopa ulkomailla, sitoo Suomen lait.
Eli suomalainen ei lain mukaan ole koskaan saanut panna Espanjassa 13-vuotiasta, vaikka espanjalainen 50-vuotias mies voi panna ihan rauahssa 13-vuotiasta.
Ei se 50 v voinut panna 13v tyttöä tai poikaa "ihan rauhassa", sen lapsen olisi pitänyt myös olla suostunut seksiin. Mutta hyvä kun tuokin asia on nyt muutettu?
Miten niin hyvä? Huonompaan suuntaan sitä on muutettu. Mutta onneksi siellä vastapainoksi pistettiin pillunjakelijat lapsenmurhaajat kuriin ja lopetettiin abortin käyttö ehkäisykeinona.
Siis suomalainen ei ole myöskään saanut polttaa pilveä Amsterdamissa? Ajaa 200km/h autobahnilla? Pelata Las Vegasissa? Mennä naimisiin kahden kanssa Saudeissa? Ostaa asetta Zimbabwessa? Puolustaa kotiaan amerikkalaisittain Texasissa?
Tietämättömille tiedoksi, että noista esimerkeistä kaikkia saa myös suomalainen tehdä laillisesti ulkomailla.
Rikoslaissa on ns. kaksoirangaistavuuden vaatimus, jos suomalainen tai Suomessa asuva ulkomaalainen tekee rikoksen ulkomailla. Teon pitää tällöin olla sekä Suomen että tekopaikan lain mukaan rangaistava, jotta suomalainen voidaan tuomita rangaistukseen.
Mutta asiasta on merkittäviä poikkeuksia, joista yksi on lapsen seksuaalista hyväksikäyttöä koskeva rikos. Siihen syyllistyy jokainen suomalainen, vaikka teko tapahtuisi etelämantereella. Se on tekopaikan laista riippumatta rangaistavaa.
Juuri tätä tarkoitin!
Suomen lakia ei voi paeta ja lähteä paneskelemaan lapsia Espanjaan.
Onkohan tämä ihan oikeasti lakiin kirjattu vai vain kukkisten haaveilua? Käytännössä rikoksen tutkintakin olisi vaikeaa. Onko ketään muuten tuomittu näillä perusteilla? Suomalaispedojahan on varmasti ulkomailla käynyt.
Jep. It's funny because it's true!
Kiinni jääminen on eri juttu.
Tuomio paukkuu Suomen lakien mukaan, jos jää kiinni Sri Lankassa nuori poika kainalossa.
Tätä on tapahtunut suomalaisille eläkeläismiehille. Varakkaille suomalaisille eläkeläismiehille.
Tässä rikoslain pykäliä niille, joita epäilyttää, onko näin.
Rikoslaki 1 luku 7 §
Suomen ulkopuolella tehtyyn rikokseen, jonka rankaiseminen tekopaikan laista riippumatta perustuu Suomea velvoittavaan kansainväliseen sopimukseen tai muuhun Suomea kansainvälisesti velvoittavaan säädökseen tai määräykseen (kansainvälinen rikos), sovelletaan Suomen lakia. Tarkemmat säännökset tämän pykälän soveltamisesta annetaan asetuksella.
Suomen lakia sovelletaan tekopaikan laista riippumatta myös sellaiseen Suomen ulkopuolella tehtyyn ydinräjähderikokseen tai yleisvaarallisen rikoksen valmisteluun, jota on pidettävä täydellisestä ydinkoekiellosta tehdyssä sopimuksessa (SopS 15/2001) tarkoitettuna rikoksena.
Suomen lakia sovelletaan tekopaikan laista riippumatta myös Suomen ulkopuolella tehtyyn ihmiskauppaan, törkeään ihmiskauppaan ja 34 a luvussa tarkoitettuun rikokseen.
Rikoslain 1 luku 11 § 2 mom
Vaikka teosta ei säädetä rangaistusta tekopaikan laissa, siihen sovelletaan Suomen lakia, jos sen on tehnyt Suomen kansalainen tai 6 §:n 3 momentin 1 kohdassa tarkoitettu henkilö ja teosta säädetään rangaistus:
1) 11 luvun 5 tai 6 §:ssä, jos teko on sellainen sotarikos tai törkeä sotarikos taikka osallisuusteko niihin, jota tarkoitetaan kulttuuriomaisuuden suojelemisesta aseellisen selkkauksen sattuessa tehdyn Haagin vuoden 1954 yleissopimuksen toisen pöytäkirjan 15 artiklassa;
2) 15 luvun 12 a §:n nojalla mainitun luvun 1–9 §:ssä;
3) 16 luvun 1–3 §:ssä ja vaikka rikoksen kohteena on 40 luvun 11 §:n 2, 3 tai 5 kohdassa tarkoitettu henkilö taikka ulkomainen virkamies, joka toimii Kansainvälisen rikostuomioistuimen palveluksessa;
4) 16 luvun 13, 14, 14 a tai 14 b §:ssä ja vaikka lainkohtia sovelletaan mainitun luvun 20 §:n nojalla;
5) 17 luvun 18, 18 a tai 19 §:ssä;
6) 20 luvun 6, 7 tai 8 a–8 c §:ssä;
7) 20 luvun 1–5 taikka 9 tai 9 a §:ssä, jos teko kohdistuu kahdeksaatoista vuotta nuorempaan henkilöön;
8) 30 luvun 7, 7 a, 8 tai 8 a §:ssä ja vaikka lainkohtia sovelletaan mainitun luvun 14 §:n nojalla; taikka
9) 40 luvun 1–4 tai 4 a §:ssä, jos rikoksen tekijä on kansanedustaja, ulkomainen virkamies tai ulkomaisen parlamentin jäsen.
Lapsen seksuaalista hyväskikäyttöä koskee edellä pykälän kohta 6.
Kiitoksia kattavasta vastauksesta. Uskottavahan tuo on.
Erikoisesti muuten piru Raamattua-lukien yli 18-vuotiaan raiskaaminen ei näytä olevan sellainen rikos, josta Suomessa tuomittaisiin, jos se on tekomaassa sallittua.
Miten niin jos jää kiinni? Tuskin sikäläinen poliisi valvoo vieraiden maiden lakien noudattamista, eikä Suomen poliisikaan varmaan pyöri Sri Lankassa tahi omaa toimintavaltuuksia siellä.
Piru lukis väärin.
"7) 20 luvun 1–5 taikka"
Laintulkinnassa tässä kohden tuo "taikka" sana katkaisee lauseen merkityssuhteen sen loppuosassa olevaan mainintaan "jos teko kohdistuu kahdeksaatoista vuotta nuorempaan henkilöön". Siten rikoslain 20 luvun 1-5 §:ssä rangaistavaksi säädetyt raiskausrikokset ja hyväksikäyttö kuuluvat niihin rikoksiin, joissa tekopaikan lailla ei ole teon rangaistavuudelle merkitystä.
Rikoslain 9 ja 9 a §:ssä säädetyt paritus ja törkeä paritus sen sijaan vaatii kaksoisrangaistavuuden, jos teko kohdistuu täysi-ikäiseen henkilöön. Muistaakseni ainakin Saksassa on laillisia bordelleja.
Oliko tämä nettipeli muuten Aapeli-sivulla? :D
Antaa mennä! Teinipillua on luvassa, ilmeisesti neitsytsellaista. Sehän on miehen suurin palkinto, tyhmä olet jos et korkkaa. Etkö muka halua tehdä tuosta naisesta omaisuuttasi ja kaikista jälkeesi tulevista panijoista nöyrästi mällinjämiäsi lipittäviä aisureita? Eikö ajatus innostakin? Alkaa kovettua ja nytkähdellä, vai mitä? YOLO kuten ne intterwebbiläiset sanoo! Tai carpe diem, kuten ne muinaiset roomalaiset sanoo! Ja kyrpä vittuun sanon minä!
Koska tyttö on yli lain vaatiman suojaikärajan (16-vuotta), niin anna mennä vaan. You only live twice.
kun on poksautus luvasss
Oletko nähnyt elävää kuvaa tai oikeasti tavannut? Muutenhan voi olla huijari.
No jos et sinä uskalla niin voin antaa oman osoitteni ja minä opetan sille miten miestä miellytetään. Ja toki myös annan siulle nautintoa.
kannata kieltäytyä kauniin naisen seksiehdotuksedta, jos nainen on yli 16v.
Ja muutenkin mieluummin sakkoa alaikäisestä, kuin hintaa yläikäisestä!
Ole pannut 17 vuotiasta kun itse olin 28 v. Tuollaiset nuoret naiset on jo kiimaisia ja ajattelevat sekisä koko ajan. Ne myös haluavat kokeilla ja oppia seksistä joten anna mennä vaan.
Mahtavaa! Juuri noin!
jos asiaa edes harkitset. Munista vaan hirteen tuollaiset!
täysin laillinen akti muuttuu, joidenkin mielessä pedofiliaksi
laillista päivää nähnytkään!
ole fiilis kysymyksiä
UNELMA.
HYI:
Tyttö juoppo perheestä.
Minä olen ainakin tähän mennessä oppinut, että jos jokin asia mietityttää, että kannattaakohan sitä tehdä, niin yleensä sitä ei kannata....
Pistiköhän joku pedari miinusta, laitahan tällekin ja runggaa päälle.
Rung rung!
pelasitte?
Päätäpä itse, mutta oma kokemukseni 18v naisesta seksikumppanina oli kyl niin negatiivinen, että enpä juuri suosittele. Toki, jos sua kiihottaa seksiopena olo, niin anna mennä, mulle se ei sopinut.
Tottakai sun pitää mennä panee sitä. Sitähän nuo kaikki teinit haluaa että niitten mielessä fossiileiltä näyttävät äijät tulis niitä panee.
Pistä muna pilluu ah ah, muna piluu ah ah, muna pilluu ah ah, aaaah
http://www.youtube.com/watch?v=IKuDBynfxiQ
sen vanhana taitaa
laillista. Touhua, joten anna palaa vaan.
laillista ei ole moraalisesti hyväksyttävää
Ja kaikki mikä on moraalisesti hyväksyttävää, ei ole laillista.
juoppo suvussaHuorat !
Aiemmin olisin itsekin suhtautunut varauksella mutta kun ottaa huomioon nykymaailman menon ja sen että jokuhan tuon tytön korkkaa kuitenkin niin parempihan se ehkä olisi että sen tekisi edes jonkinlaista moraalintajua omaava setämies kuin joku tatuoitu p..ka joka ei yhtään ajattele tunnepuolta tai mahdollisia seurauksia. Anna mennä vaan jos tyttö on ihan varma asiastaan, parempi kokemuksena varmaankin turvallisesti sinun luona kuin kännipano tolkuttomassa humalassa jossain ihan vain siksi että saa hoidettua homman alta pois.
tatuoinnit liittyvät mitenkään asiaan?
Go for it! Mene ja poksauta. Silloin on pantava kun pillu on nuorta, sanoi jo mummovainaa. Muista sitten että pamautat kalvon rivakasti ensimmäisellä työnnöllä ja muista myös ähkiä oikein kovasti. Kun lasti lähtee, niin karjut kuin jalopeura: AAAAAAAARRRRRGGGGHHHHHH!!! NYT LENTÄÄ SPERMAAAHHHH! KREEGAH! TARZAN BUNDOLO! Näin tyttö oppii mitä on aikuisen miehen, oikein MiEhen isolla ämmällä ja isolla eellä paneminen.
32-vuotias on vielä nuori, just vasta teini-iän ylipäässyt ja silloin ne parhaat nuoruusvuodet on vielä alussa. Että kannattaa sunkin vaan suosiolla ettiä itteäs nuorempia naisia eikä jotain 20 kurppia!
Delegoi mulle :D