Olen fiksu ja rehellinen?

mies.53

Mielestäni fiksuus on sellainen asia, joka on kokonaan toisen tai toisten ihmisten määriteltävissä.
Minusta on ihan älytöntä jos ihminen on laittanut itse omaan otsaansa fiksuuden leiman, kirjoittamalla profiilitekstiin, että "olen fiksu".

Ja voiko sellainen ihminen olla rehellisempi, jolla lukee profiilissa "olen rehellinen", kuin sellainen jolla sitä ei lue? Antaako profiiliteksti "olen rehellinen" paremman rehellisyyden takeen verrattuna ihmiseen, jolla tuota tekstiä ei ole?

Jos profiilitekstiä on vähän ja siinä löytyvät nuo ihmisen itse itselleen laittamat määritteet "olen fiksu", "olen rehellinen", siirryn seuraavaan profiilin.

4

240

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fiksulan väkeä

      No jaa, kyllähän monella lukee että on katseenkestävä tai mukava ihminen. Ne ovat paljon enemmän toisiin ihmisiin liittyviä ja heidän määrittelemiään asioita asioita kuin fiksuus ja rehellisyys, jotka oikeastaan eivät ole mitenkään mielipidekysymyksiä vaan hyvinkin objektiivisia käsitteitä. Rehellisyyden määritelmä on aika selkeä, ongelmana lähinnä se, että epärehellinen voi valehdella olevansa rehellinen. Taas fiksu osaa esimerkiksi ratkaista hyvin ongelmatilanteita tai on hyvä jollain erikioisalalla kuten matematiikassa. Oikeastaan lähes jokainen on jollain tavalla fiksu, ja voi siten myös kirjoittaa sen profiiliinsa. Mutta ehkä on hyvä, että et vastaa fiksujen profiileihin, esimerkiksi minun. :)

    • ...

      rehellinen ei pettää.

    • TheTruth00

      Tuskinpa naiset sinua kiusatakseen tai ärsyttääkseen noita ilmaisuja profiileihinsa laittavat ;-) En näe tuollaisissa maininnoissa mitään pahaa, tokihan jokainen saa itsestään luoda sellaisen profiilin kuin haluaa ja kuvailla tai määritellä itseään sellaiseksi millainen kokee olevansa. Uskoisin tuolla profiilipuolella olevan niin paljon naisia, että sinäkin ihan vaikka täälläkin ilmoittamatta voit ohittaa itseäsi ärsyttävät naisprofiilit ja siirtyä seuraavaan. Ota rennosti lukemasi, niin saatat löytää sieltä vaikka todellisen helmen jos jotain hakemassa olet:)

    • 50+

      herrasmies on tosimies. Puhuu tunteistaan , pussaa ja huomioi naisenkin sänkyhommissa. Näitä on vain tosiharvassa ja tottakait jo varattuja !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      22
      5081
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      4083
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1310
    4. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      101
      1302
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      903
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      855
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      793
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      769
    Aihe