Mietin täsä vaan, että onko mun ikäryhmässä (14) paljoakaan punkkia kuuntelevaa porukkaa? En vitussa tarkota mitään klamydiaa tai black veil bridesia, vaan Ratsiaa, The Clashia, Korroosiota, Kollaa Kestää, Dead Kennedys:iä yms. ? Asiaa ei yhtään paranna, että asun parintuhannen ihmisen tuppukylässä keskellä pohjanmaata.
Morjesta!
15
247
Vastaukset
- Ramonav
oon 16v.. ja asun hämees
- rasmus-petteri
Mulla on pippeli jäykkänä. Sano jotai :)
- hullukapina
Ehkäonmunkinikäryhmässä 48-vuotiaat. Pertti Kurikka tulihetimieleen ja Sex Pistolseja ei pidetty minään koska ne oli kaupallisii.
- niitälöytyy
Aluksivihasinpunkkia koska seoli naivia. Lopultarakastinpunkkia koska se oli kapinallistapellemiljoonaa. Toi Pellekin elää vielä.
- neolikovii
Toinen vielähullumpi oli Maukka.
- maukkaihanhullu
neolikovii kirjoitti:
Toinen vielähullumpi oli Maukka.
Pelle elää ja Maukka olikiertueellavittu.
- ihantosisoittaa
Maukka senbiisit. Tosihienoo että eletään vielä ja jotkut soittaa takapihoilla.
- epäilixetkuollutjotain
Hommatodellakinjatkuu. Siisesimerkiks The Blizkriekboys ja Punklurex.
- rocktähdettakapihalta
Tajuuteksettä noi jätkät (jotkaveivanneet montaehkäkymmentävuotta) on niitä Woudenlaulamia takapihojen ROCKTähtiä.
- woudeosui
Woudevittutekstitit
"Meeiollatäällä suurina tähtinä laulamassa vittu eikämeitänähdä suurissa valoissa.- woudehuihui
Seoli toiteksti jotain suurta ajattelua. Kun olise kauhee 70-luku. Elvis tehtiin ylimieliseksi. Punkit kai Pelletoli tulossa. Täältä tullaan Elämä oli aikakauden suosituin elokuva. Pääosassa Outi. Musiikissa Maukka.
- ihansiis
Täältätullaanelämäoli kovin filmi 1980. Se kertoo tedeistä mutta yhtä hyvin myös punkeista
- nuorisonjumaloima
Sekertooyhteiskunnanhylkäämistävaihtoehtonuoristatedeistä. Niitä ahdistelee tollanen yhteiskunnan eliiiittivittu. Päähenkilö joutuu niitten kynsiin ja lopulta kuolee niitten tappamana.
- ihanparas
Aikansa suosituin elokuva pääosassa Kati Outinen.
- niinjooniinjoo
Eikäpääosamuijassakaan ollut moittimissa silloin. Ihan vittuhulluuettä Tampereella on tuonajanpunkbändei viä elossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475515Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612476Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181910Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1481782No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol361652- 171643
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5142881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181125Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771098Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2281089