Mietin täsä vaan, että onko mun ikäryhmässä (14) paljoakaan punkkia kuuntelevaa porukkaa? En vitussa tarkota mitään klamydiaa tai black veil bridesia, vaan Ratsiaa, The Clashia, Korroosiota, Kollaa Kestää, Dead Kennedys:iä yms. ? Asiaa ei yhtään paranna, että asun parintuhannen ihmisen tuppukylässä keskellä pohjanmaata.
Morjesta!
15
220
Vastaukset
- Ramonav
oon 16v.. ja asun hämees
- rasmus-petteri
Mulla on pippeli jäykkänä. Sano jotai :)
- hullukapina
Ehkäonmunkinikäryhmässä 48-vuotiaat. Pertti Kurikka tulihetimieleen ja Sex Pistolseja ei pidetty minään koska ne oli kaupallisii.
- niitälöytyy
Aluksivihasinpunkkia koska seoli naivia. Lopultarakastinpunkkia koska se oli kapinallistapellemiljoonaa. Toi Pellekin elää vielä.
- neolikovii
Toinen vielähullumpi oli Maukka.
- maukkaihanhullu
neolikovii kirjoitti:
Toinen vielähullumpi oli Maukka.
Pelle elää ja Maukka olikiertueellavittu.
- ihantosisoittaa
Maukka senbiisit. Tosihienoo että eletään vielä ja jotkut soittaa takapihoilla.
- epäilixetkuollutjotain
Hommatodellakinjatkuu. Siisesimerkiks The Blizkriekboys ja Punklurex.
- rocktähdettakapihalta
Tajuuteksettä noi jätkät (jotkaveivanneet montaehkäkymmentävuotta) on niitä Woudenlaulamia takapihojen ROCKTähtiä.
- woudeosui
Woudevittutekstitit
"Meeiollatäällä suurina tähtinä laulamassa vittu eikämeitänähdä suurissa valoissa.- woudehuihui
Seoli toiteksti jotain suurta ajattelua. Kun olise kauhee 70-luku. Elvis tehtiin ylimieliseksi. Punkit kai Pelletoli tulossa. Täältä tullaan Elämä oli aikakauden suosituin elokuva. Pääosassa Outi. Musiikissa Maukka.
- ihansiis
Täältätullaanelämäoli kovin filmi 1980. Se kertoo tedeistä mutta yhtä hyvin myös punkeista
- nuorisonjumaloima
Sekertooyhteiskunnanhylkäämistävaihtoehtonuoristatedeistä. Niitä ahdistelee tollanen yhteiskunnan eliiiittivittu. Päähenkilö joutuu niitten kynsiin ja lopulta kuolee niitten tappamana.
- ihanparas
Aikansa suosituin elokuva pääosassa Kati Outinen.
- niinjooniinjoo
Eikäpääosamuijassakaan ollut moittimissa silloin. Ihan vittuhulluuettä Tampereella on tuonajanpunkbändei viä elossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1694300Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan692501Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va232302Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos581847Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3791770Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi611484Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221479Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy811385Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?
Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden1061339Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1621245