xtravaganza aloitettu

Yli50v äijä

Nyt on vajaa pari viikkoa takana ja olo on yllättävän hyvä ja energinen. Ns täysvauhdilla mennään eli 3 pussia päivässä eli noin 500 kaloria.
Alussa oli hiukan näläntunnetta, mutta se meni ohi 3-4 päivässä.
Painoa on pudonnut hiukan reilu 8 kg, mutta olihan lähtöpainokin 125 kg.

Huono homma on että noita suolasia keittoja ei ole kuin neljä ja kun en itse tykkää sieni- tai parsakeitosta, jäljelle jää ainoastaan kana- ja kasviskeitto. No onneksi niihin saa mukavasti vaihtelua maustamalla niitä esim cayennepippurilla tai yrteillä.

Makeita keittoja on enemmän mutta parhaat ovat mielestäni suklaa, toffee ja cappucino. Maistuvat vielä paremmilta kun sekoittaa jauheen kahviin.

Tarkoitus olis päästä neuvolassa punnittavien joukkoon eli alle sadan kilon paino on tähtäimessä

4

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cold sweat

      Selfimprovement is masturbation.

    • Yli50v äijä

      Kolme viikkoa takana, painoa lähtenyt 11,2 kg.
      Viikon verran korvannut yhden aterian patukalla. Ainakin piparkakun ja appelsiinisuklaan makuiset patukat on ihan ok

    • Yli50v äijä

      Neljä viikkoa mennyt. Viime lauantaina tuli pieni repsahdus, otin kaks konjakkia ja palan näkkäriä :(
      No homma jatkui seuraavana aamuna ja nyt on 13,1 kg lähtenyt

      Huomasin muuten että noi patukat ei oo vlcd safkaa vaan ovat lcd tavaraa, mutta oon kokeillu oikeestaan kaikkia muita makuja paitsi kookosta. Kookoksesta en tykkää muutenkaan, mut noi muut maut on aika hyviä. Ehdoton suosikki on tumma suklaa

      Mutta kaiken kaikkiaan olo on hyvä ja dieetti jatkuu

    • Yli50v äijä

      No niin, kuus viikkoa takana ja 17,5 kg lähteny.
      Nyt kyllä sylettää noi keittojen maut, oon välillä syöny ihan tavallisii pussikeittoja viime viikolla (knorrin mexicana, kananuudeli ja gulassikeitto)
      Homma toimii ja paino on koko ajan laskenut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      374
      2675
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      63
      2120
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      111
      1732
    4. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      77
      1452
    5. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1435
    6. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      186
      1435
    7. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1407
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1287
    9. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1283
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1166
    Aihe