Ei kuulu mulle, sanoi virkaloinen;

454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...., kaivonkansikomitea on perustettava asiaa pähkimään !

Äänestä

Olisi sitten korkea aika selvittää mikä kenellekin kuuluu,
miten kaikki hommat hoidetaan vähän sinne päin nykyään,
kyllä tuon nyt luulisi kuuluvan sille taholle joka on vastuussa
katujen kunnosta muutenkin.

Kuka maksaa jos vahinko sattuu?
Näin vaikean homman kauttako vastuunkantajat selvitetään,
ja mikä on hinta ihmisen hengestä?

Äänestä

Varmaankin joku Demarivirkaloinen , kun oli noin "innostunut" työstään.

Äänestä

Jos vain joltakulta löytyy raskas levy siihen päälle, niin sen jälkeen voi jättää asian palloteltavaksi. Olisi tämä yhden kaivonkannen tuoja voinut hakea saman tien toisenkin, jos niitä kerran varastossa on, huolehtimatta liiallisesti siitä, että väärää kohdetta ruvetaan syyllistämään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voivittumitäpaskaaaa kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/avoin-kaivo-lahella-jalkakaytavaa----sain-lapseni-kiinni-viime-hetkella-/2754470

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu