Pakko avautua jollekin,miehen haluttomuudesta tai (laiskuudesta)

erikpl3

Yhteiseloa 15-vuotta,ja mies on vuorotyöläinen.Meillä on tenavakin ala-asteikäinen.Seksi on alkanut vuosien myötä hiipumaan,ja miehen takia.Hän ei halua minua kuin 9-päivän välein,josko silloinkaan.

Osa syy o hänen kajotteluissaan,vapailleen pääsee niin aina ensimmäisenä kalja,yövuorosta tulee niin kittaa kahtena yönä täällä kaljaa ja istuu tietokoneellaan koko yön.

Laitoin riidan pystyyn ja vaadin kalenteria milloin hän erkeää naisensa kanssa olemaan,ja halusin että se on myös minulle tyydyttävää eli että useammin.No ukko sitten lupautui kun edellisestä kerrasta oli jo aikaa,olen nimittäin nukkunut sohvalla puolivuotta.

No hän pääsi pukille niin siinä kalenteri jäi...ei ole laittanut yhtään sekskertaa rakasteluun aikaa.Musta tollanen ihminen on aika inhottava.Eli minun halu kerrat ei merkitse mitään.

Tällasta on jatkunut liian pitkään,vuosia jo.Miehiltä haluaiaisn mielipiteitä?Itse olen todella kaunis ihminen,muidenkin mielestä ei se minussa se vika ole.Jos työ on stressaavaa,niin miksei se voi sitä kalenteria katsoa ja sopia,niin ei.

Itse olen ruvennut käymään baarissa sillointällöin,senkin ukko on minulta kiletänyt,mut en ala nunnana saatanan elämään.Onko teidän mielstä tyydyttävä suhde jos seksiä on noinkin harvoin?

Itse olisin valmis 3-kertaa tai 4-kertaa viikossa.Niin ei saa.Voiko muutosta tullakaan enää?kiitos

6

388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niinse on

      Se valitettavasti laskee se seksuaalinen halu miehillä iän myötä.
      30v asti mies on ihan hyvä sängyssä, siinä ei ole selityksenä työpaineet eikä stressikään, mies jaksaa ja jaksaa.
      40v mies on jo suurimmaksi osaksi pehmyttä kamaa.
      50v toivottavasti minun ei tarvitse koskaan edes kokeillakkaan.

      ota nuorempi mies:)

    • Synnin palkka

      Herää,seksi on synnitöntä vain avioliitoissa.

    • ei seksikalenteria

      Olisiko miehesi uupunut?
      Itsellä oli sama ongelma, kunnes tajusin antaa miehelleni aikaa ja huomiota.
      Laitoin hänelle ruoat valmiiksi, kun hän tuli töistä. Otin lapset mukaani ja lähdin kylään/retkell jne., että mies sai omaa aikaa.
      Huomioin häntä laittamalla vaattett valmiiksi, silitin paidat, tein aamupalaa jne..
      Pieni viesti aamiaiselle, tai päivälliselle jos aikamme ei kohdanneet.
      Järejestin miesten saunaillan, ja lähdin lasten kanssa vanhemmilleni. Kuunetelin ja kyselin hänen työ- ym. murheita.

      Kummasti mies piristyi. Kannattaa kokeilla muita keinoja, kuin vaatimuksia.

      • Soon moro

        Olen 58 vuotias ja kyllä minä parikertaa voin sekstailla päivässä. Vaimolla tosin ei ole seksihaluja kun joku lääke ne vei kymmeniä vuosia sitten. Vaikea sanoa millinen olisi jos tosiaan saisin seksiä vaikka kerrankin päivãssä. En ole kyllä kaltaistasi naista löytänyt vaikka koko ikäni olen etsinyt.
        Sinä nyt olet jonkun alkoholistin taluttanut jostain ravintolasta kotiisi, olisit ottanut tällaisen oikean miehen. Naiset liikaa kiinnittävät huomiota siihen että ovat kiinnostuneita jostaki miehestä, kannattaisi kuitenkin valita se mies heteroiden joukosta eikã impotenttien, alkoholistien ja homojen joukosta. Kyllä minä sinua panen jos kelpaa muuten en voi auttaa.


    • sori vaan

      Olet liian vanha käpy.

      • Lisää.

        Sinä nyt et tajunnut vieläkään. Minähän olen ollut minkäikäinen vai. Teiniikäinen, varusmies, kolmekymmentävuotias jne.
        Ongelma on siinnä että sinä et tiedä minkänäköinen mies on. Tyypillinen virhe mitätä naiset tekevät on että he mittaavat miestä jalkopohjista päälakeen. Sinulla tuntuu tuo ikä olevan sinun värinkäsitys. Sininä kuvittelet että se takaa jotai vaikka olet karvaasti huomannut että se ei takaa. Sinä kelpuutat vaikka mallinuken myymälä ikkunasta puolisoksesi jos se vain on sopivan ikäinen. Kannattaa enemmä kiinnittää huomiota siihen mistä puoliso on kiinnostunut kuin siihen mistä itse on kiinnostunut.Itseä on helppo muuttaa mutta toista ei voi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4557
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      130
      2985
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1563
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1461
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1093
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe