Muutama viikko "säätöä" takana exän kanssa. Erosimme loppukesästä ja nyt reilu kuukausi sitten mies otti yhteyttä. Näimme ja puhuimme. Molemmilla on ikävä. Olemme nyt muutaman viikon viettäneet enemmän ja vähemmän yhdessä (vähintään kerran viikossa nähneet) ja kaikki on ollut ihanaa. Emme kuitenkaan ole puhuneet sen kummemmin missä mennään. En uskalla ottaa asiaa puheeksi (pelkään olevani liian hyökkäävä/hosuava) eikä mieskään ota joten alkaa vähän mietityttämään haluaako hän sittenkään todella. Miten etenisitte tilanteessani? Olisi myös kiva kuulla muiden samassa tilanteessa olleiden tarinoita.
Säätöä exän kanssa. Miten edetä?
pahastihukassa
4
786
Vastaukset
- yks mummo
Onks tää sitä liki kuuskymppisten ikäkriisi-ikävää, kun yritetään olla vielä niin nuorta ja teiniä?
- ******
Kysyt suoraaan, jos hänen mielestään hyökkäävä, on parempi sulle, et loppuu. Mut jos et halua muuta ku "säätöä" anna mennä, muista vaan, että muitakin säätöjä saattaa olla hänellä, jos se ajatus ei tunnu susta ok:lta, niin satutat ittes ja silloin poistu siitä hommasta. Eli lyhyesti kysy, missä meette!?!?
- joopa joo
joo kannattaa vaan naida ja olla puhumatta kyllä se siitä varmaan lutviutuu...heh
- aaaaaapeeee
Joo olisi todellakin kannattanut avata suu. Mokasin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017543
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1035507- 835027
- 1384402
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113140- 492803
- 522759
- 612377
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102334Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.561936