PERUSSUOMALAISET HÄIRIKÖIVÄT LEIPÄJONOISSA!

Jyväskylän työväenyhdistys joutui lopettamaan ruoan jaon, kun paikalliset "perussuomalaisyrittäjät" ryöstivät ruokakassit tarvitsijoiden käsistä.
988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ehei , eivät olleet perussuomalaisia , vaan kateelliset kommarit olivat asialla.

Äänestä

PERSUT.

Äänestä

Yle uutisoi, että TYÖTTÖMIENYHDISTYS JOUTUI LOPETTAMAAN RUOKA-AVUNJAON! Syynä oli toistuva häiriköinti, jota paikalliset pitseriayrittäjät harjoittivat kahmimalla ruokakasseja, jopa asiakkaiden käsistä ja virkavaltaa on jouduttu pyytämään apuun usein.

Äänestä

Pitseriayrittäjät eivät pärjää verottomissa yrityksissä. Veivät mannen vehnäjauhokassin.

Äänestä

Jos voittaisin Eurojackpotissa 12 miljoonaa, niin en kyllä ilkeäisi käydä leipäjonossa joka viikko.

Äänestä

Leipäjonoihin joutuvat tässä tasaverojen ja "aktivoivan" sosiaaliturvan luvatussa maassa rehelliset liian sinisilmäiset toisten velkoja taanneet kunnon kansalaiset.
Työttömienyhdistysten ylläpitämien leipäjonojen ryöstäminen on kyllä jo kaiken hävyttömyyden huippu tässä mamumyönteisessä "suvaitsevaisuusyhteiskunnassa". Pitäisi suvaita edes se, että toinen köyhä antaa leipää toiselle köyhälle, ilman, että joutuu hengenvaaraan tämän suvaitsevaisen monikulttuurisuuden taholta.

Äänestä

On ollut niin pitkäveteistä, kun Teuvvo Hakkaraisesta ei ole kuulunut mitään kauheaa pitkään aikaan. Piristi hiukan mieltä, kun seiskalehti oli pongannut vaihteeksi potetntiaalisen presidentin kootut seokset putkatuomioineen.
Vaihtelu virkistää.

Äänestä

on se noloa joutua putkaan, kun paska tippuu suupielistä.
onnex on hyvä puolue.

Äänestä

perspers

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kulttuuria? kirjoitti:

Jyväskylän työväenyhdistys joutui lopettamaan ruoan jaon, kun paikalliset "perussuomalaisyrittäjät" ryöstivät ruokakassit tarvitsijoiden käsistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu