Rintakehä ja kuviteltu kipu

Nyt on ollut 4 päivää rintakehä kipeä olen stressannut siintä kauheasti ja olen pelännyt että on syöpä. kävin lääkärissä ja kaikki oli ok. Nyt tunne kainalon alueella Todella lievää kipua voiko kyseessä olla imusolmuke juttu vai voinko kuvitella vain kivun stressin takia
12764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Niin tai sitten sulla on vaan lihasjumeja... Miksi aina pitää luulla että on syöpä, tai jotain muuta tosi dramaattista?

Äänestä
  • Ihmismieli on jännä aina pitää ajatella sitä pahinta

    t. ap

    Äänestä

  • apuaa1 kirjoitti:

    Ihmismieli on jännä aina pitää ajatella sitä pahinta

    t. ap

    Kyllähän rintakipu on oikeakipu joka pysäyttää ja voi
    olla vaarallinen vaikka olisikin hermostoperäinen takaan
    ettet jos koskee rintaa uskalla tehdä fyysistä työtä kau-
    aa vaan otat levon kannalta.

    Äänestä

  • apuaa1 kirjoitti:

    Ihmismieli on jännä aina pitää ajatella sitä pahinta

    t. ap

    No en minä ajattele, vaan kerran murtunutta luutakin kuvittelin vain lihasjumiksi tai jonkinlaiseksi tulehdukseksi... Tai kai se riippuu siitä kuinka tärkeänä ihminen pitää itseään. Se joka on omasta mielestä tärkeä, luulee flunssaa leukemiaksi ja jokaista näppyä kasvaimeksi, mutta se joka ei itsestä välitä paskan vertaa ajattelee että ei se mitään ole.

    Äänestä

  • Ja paskanna rautaketjua!

    Äänestä

Luulosairas! Mene psykiatrille, se pystyy auttamaan!

Äänestä
  • No rintakehässä oli oikeaa kipua mutta kainalosita en tiedä.

    Nyt muuten on palleassa kipua mistä voi johtua?

    Äänestä

Vaikuttaako liikunta kipuun.
Rintakivut otettava aina tosissaan.
Poltatko ,minkäikäinen olet, mitä harrastat

Äänestä
  • Ei vaikuta

    9kk aktiivisesti jonka jälkeen lopetin kun kivut tulviat esille, 17v, en tällä hetkellä mitään

    Äänestä

  • apuaa1 kirjoitti:

    Ei vaikuta

    9kk aktiivisesti jonka jälkeen lopetin kun kivut tulviat esille, 17v, en tällä hetkellä mitään

    Syöpä ja sydänviat on juuri teinien yleisimpiä sairauksia ja kuolinsyitä. Todennäköisesti sinulla on myös hiv vaikket olisi seksiä harrastanut ikinä, tai aina käyttänyt kortsua. Sen voi ihan helposti saada vessanpöntöstä... Kyllä sinä nyt ihan varmasti olet kuolemansairas. Mene heti lääkäriin, tilaa jo ambulanssi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

Sulla on sydäninfarkti, aortan repeämä, keuhkosyöpä, imusolmukesyöpä, leukemia ja rintasyöpä ja kaikki kylkiluut murtuneet ihan selvästi. Mene heti lääkäriin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apuaa kirjoitti:

Nyt on ollut 4 päivää rintakehä kipeä olen stressannut siintä kauheasti ja olen pelännyt että on syöpä. kävin lääkärissä ja kaikki oli ok. Nyt tunne kainalon alueella Todella lievää kipua voiko kyseessä olla imusolmuke juttu vai voinko kuvitella vain kivun stressin takia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu