Mistähän saisi Taunukseen etujarrulevyt? Tuskin minkään muun fordin jarrulevyt käy?
Olisko missään sellaista firmaa joka tietää tai valmistaa vanhoihin autoihin varaosia?
Taunus 15M vm. 1967
3
374
Vastaukset 3
- FT500
Tuolta levyt ja hiukan muutakin; http://www.motomobil.com/ford-special,210.html
- tototaa
Saksasta, haulla: spare parts for taunus 15m
- Zittchen
Saksasta löytyy huomattavasti kattavammin ja paremmin haulla jos käyttää saksankieltä. Hyvin iso osa saksalaisista sivuista ei ole englanninkielellä :)
Ja Ersatzteil-sanan sijaan kannattaa hakea suoraan haluamiensa osien nimellä.
Ja hakukoneeksi sakemanniversio eli esim google.de (ei .com tai .fi) Kokeilkaa ero saksankielisellä haulla jos ette muuten usko!
Saksassa voi pienen osan sikäläisestä tarjonnasta vielä löytääkin englanniksi, autosta ja merkistä riippuen. Mutta kokeilkaapas löytää ranskalaisiin autoihin varaosia englanniksi ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761550
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.100758En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58725Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203588- 48546
- 126546
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50528- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15500- 25493