Naisille kännykät, joissa on etälamautin!

Raiskaukset saadaan vähenemään, jos asiaan etsitään ja löydetään myös keinoja.

Tuhansia elämiä voidaan tuhoamisen sijaan pelastaa, kun keinot otetaan käyttöön.

Miksi raiskauksien annetaan vain pysyä vakaalla vuositasollaan, eikä asialle tehdä yhtään mitään?

Asiaan on tultava muutos.
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Et kai halua saada korvaasi vahingossa sähköiskua? Tee kuten feministi: kunnon kakka pöksyissä torjuu raiskaajan, ehkä kaikkein pervoimpia lukuun ottamatta.

Äänestä

...vaan, että miksei ne raiskaajatkin voi hankkia samanlaista lamautinta? Saa raiskattavan ketoon yhdellä napin painalluksella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oikeus puolustautua kirjoitti:

Raiskaukset saadaan vähenemään, jos asiaan etsitään ja löydetään myös keinoja.

Tuhansia elämiä voidaan tuhoamisen sijaan pelastaa, kun keinot otetaan käyttöön.

Miksi raiskauksien annetaan vain pysyä vakaalla vuositasollaan, eikä asialle tehdä yhtään mitään?

Asiaan on tultava muutos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu