Seksiä

Saatteko sitä?, ja tarviiko teidän hirveesti etukäteen mainostaa asiaa ennenkuin alatte henkilön kanssa baarissa jutustelee? Mulla on se käsitys, ainakin mikkelissä, ettei suoraan seksin harrastamis pyyntöön vastata kovin innostuneesti.
Uskoisin kyllä että täällä on myös niitä jotka sitä haluaa harrastaa.
6137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei mua varsinaisesti edes kiinnostais pelkkä seksi. Haluisin mielummin ihan rakkaussuhteen.

Äänestä
Aloittaja

jees, no jostain pitää aloittaa, esim kauniita ilmoja pidellyt.

Äänestä

Häh, siis mainostaa sitä, että saako seksiä (muutenkin) ennen kuin alkaa baarissa juttelemaan jollekin henkilölle?

Siis tyyliin: ”Olipas hyvä pano tuolla vessassa yhden naisen kanssa, kun äsken kävin. Oon muuten pannut jo kolme kertaa tänään, joka kerta eri naista. Ja eiköhän tässä vielä muutaman kerran pukille päästä vielä ennen aamua. Oletko muuten yksin täällä? Saisinko istuutua tähän pöytääsi?”

Äänestä

Missä te baarista seksiä saavat/hakevat sitä oikein harrastatte, ihan tosissaan vessassako? Kuulostaa vähän hassulta ja erittäin paljon epäilyttävältä lähteä tosta vaan ventovieraan asunnolle panemaan.

Äänestä
  • No henk koht en kyllä baarissa ala ketään naimaan. Jos menen baariin, niin ensisijainen tehtävä siellä on vetää keittoa ja muutenkin vessat on yleensä epäsiistejä ja ei ole rauhaa joten kyllä se jomman kumman kämpillä hoidetaan.

    Tosin en muista koskaan olleeni kenenkään aivan tuntemattoman kanssa. Joku yhteinen tuttu, tai vaikka töissä/koulussa jne aikasemmin olen aina naiset nähny. Eihän silon yöllä edes yleensä kykene naimaan, koska promilleja on >2,5.

    Tai no, etelän lomakohteissa olen kyllä huorissa käynyt muutamaan otteeseen ja ne on hoidettu yleensä jossain rannalla yms, jossa on yöllä lämmin, mutta kuitenkin rauhassa saa ähkiä.

    Äänestä

Joo, ei suoraan vonkaukseen kyllä saa positiivista vastausta.

Nainen haluaa edes vähän katsastaa sitä tyyppiä ja sen asenteita ennen kuin päättää kiinnostaako. Fiksu mies antaa naiselle sen ajan nähdä omat parhaat puolensa. Ei siis liian suoraan asiaan menemistä, vaan ensin body languagea millä esitetään asia. Eri naisiin pätee erilainen liike- ja elekieli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_10000083 kirjoitti:

Saatteko sitä?, ja tarviiko teidän hirveesti etukäteen mainostaa asiaa ennenkuin alatte henkilön kanssa baarissa jutustelee? Mulla on se käsitys, ainakin mikkelissä, ettei suoraan seksin harrastamis pyyntöön vastata kovin innostuneesti.
Uskoisin kyllä että täällä on myös niitä jotka sitä haluaa harrastaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu