Laulaja sekä basisti haussa melodiseen heavymetal bändiin

kiipparisti

Moe!

Etsitään kiivasti laulajaa ja basistia meidän bändiprojektiin.
Meitä on tällä hetkellä kolme kaverusta koossa. Kitaristi, rumpali ja kiipparisti.
Ollaan ikähaarukasta 20-25. Kaks meistä asuu Jyväskylässä ja yks Kuopiossa.
Treenipaikka meillä on Äänekoskella ja ollaan treenailtu 1-3 kertaa kuussa yleensä viikonloppuisin.

Tyylisuuntana on siis tuo otsikossa mainittu melodinen metalli. Tähän mennessä ollaan soiteltu pelkkiä covereita mm. Nightwishiä, Sonata Arcticaa, Stratovariusta ym. Kun saadaan porukka kasaan, niin tarkoitus on covereiden voimalla hankkia porukalle yhteistä keikkakokemusta. Siirrytään sitten sen jälkeen omiin kappaleisiin.

Tavoitteet meillä tässä projektissa on korkealla, eli vakavin mielin ollaan liikenteessä. Lähtökohtana kuitenkin se, että homma pysyy kaikille mielekkäänä.

Laulajalta toivotaan:
- Puhdasta, kantavaa ääntä
- Rohkeutta heittäytyä biiseihin mukaan
- Positiivista asennetta

Basistilta toivotaan:
- Mahdollisimman hyvää soittotaitoa
- Positiivista asennetta

Iällä tai sukupuolella ei meille ole merkitystä, kunhan vaan löytyy oikea asenne hommaan. Myöskään asuinpaikalla ei ole merkitystä. Etäisyys ei ole este vaan hidaste ----> järjestelykysymys. :D

Jos kiinnostus heräsi, nii laitahan viestiä: [email protected], ja voidaan
jutella tarkemmin.

0

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

        Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
        Maailman menoa
        271
        1673
      2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

        Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
        Maailman menoa
        45
        1539
      3. Milloin bikineistä

        Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
        Maailman menoa
        151
        1251
      4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

        Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
        Kaste
        470
        1037
      5. 137
        1035
      6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

        Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        72
        981
      7. Olimmeko molemmat

        ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
        Ikävä
        73
        943
      8. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

        Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
        Kaste
        449
        917
      9. Mun on ikävä sua J ,

        Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
        Ikävä
        47
        881
      10. Kesä ja nuorison mopoilu

        Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta
        Suomussalmi
        150
        864
      Aihe