. Ajattele tulet töistä kotiin, tulen ovelle vastaan suutelen sinua, keittiössä odottaa ruoka ja viinilasit. Syömme rauhassa tarjoan viiniä suutelen niskaasi kaulaasi ja kuiskaan kuinka seksikäs olet, menemme olohuoneeseen tanssimme hitaita kynttilämeressä nautimme toistemme huulista painamme toisemme kiinni toisiimme,johdatan sinut makuuhuoneeseen riisun sinut hitaasti, olet makuulla ja annan sinulle ihanan koko vartalo hieronnan, suutelen kroppaasi joka puolelta annan ihnanan suuhoidon tiedät kyllä mistä;) rakastelemme hellästi ihanan pitkään nukahdamme:)
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kuullostaa kyllä ihanalta! Haaveilen joskus samasta :)
[email protected]
Kyllä olisi mahtavaa,,täytyy vihjaista omalle miehelle..
Joo upeeta on, meillä tuo ei toiminut, vaan ensimmäinen fiilikset vievä kommentti. Jaa sitäkö sä vain haluat.
Kahden kynttiläillalisen jälkeen olin täysin lyöty. Enkä enään koettanutkaan romantiikkaa.
Kyllä! Tuo on ehdottoman romanttista ja toivoisimpa että oma mieheni pystyisi edes KERRAN elämässään vastaavaan (vaan turha toivo). Yhteisiä vuosia on takana jo yli 20v ja joskus vain ihmettelen miten voi mies ollakin niin täysin epä-romantikko!
Noh - kaikkeahan ei voi saada. Oma romanttisuus ja sen järjestäminen on kyllä tehokkaasti nujerrettu ja tukahdutettu kun ei toiselta minkäänlaista vastakaikua asialle tule.
Seksi meillä on kyllä aina toiminut, mutta olisi mukavaa että joskus olisi hitunen romantiikkaakin siinä yhteiselossa - no niitä onneksi voi sitten yksinään katsella sohvalle käpertyneenä televiosta tai DVD:ltä ja vain haaveilla että sellaista tapahtuukin VAIN elokuvissa, ei oikeassa elämässä. : D
On
no mä voin järjestää ihanalle naiselle tuon:) haaveissa olisi joku ketä tuosta nauttisi ja saisin tuon toteuttaa:)
[email protected]
Uskaltaisi vain lähteä leikkiin mukaan..
kuka uskaltaa heittäytyä?
Ei tuo sinänsä romanttista ole. Voisihan joku tehdä noin, vaikka ei olisi mitään tunteita kumppania kohtaan.
Onko romanttisuus sitten enempi tunteita kuin tekoja? Minusta ei. Tunteita voi olla toista kohtaan muttei minkäänlaista romanttisuutta kuitenkaan, tai voi olla erittäin romanttisia hetkiä ihmisen kanssa vaikka ne sitten pohjautuisivatkin intohimoon ja puhtaaseen haluun - no tunteita nekin tietysti.
Romanttista erotiikkaa, eroottista romantiikkaa... sitä minä ainakin kaipaisin elämääni enemmän.
No, romantiikka on sitä että on rakastunut. Tietysti rakkauttaan voi ilmaista romanttisilla teoilla, mutta seksin harrastaminen ei ole välttämättä kovin romanttinen teko, koska ihmiset aika usein harrastavat seksiä ilman rakkautta.
Niin eli sinä et ole edes tehnyt kyseistä romanttista iltaa? Voi voi... Kyllä sitä mielikuvituksen kanssa pystyy järjestämään mitä ihanimpia iltoja ja saada nainen tuntemaan itsensä naiseksi. Meneekö todellisuus noin. Työpäivän jälkeen nainen haluisi käydä suihkussa ja rentoutua rankan työpäivän jälkeen. Ruokasi on mautonta tai ylimaustettu. Viini on liian hapokasta ja sihahtaa huppuun heittämällä. Hierontasi kestää juuri ne 2min kunnes peukalosi on kipeät. Suuhoidon jälkeen naamasi on siinä kunnossa että joudut menemään naamapesulle. Sillä välin kun peset turpaasi, nainen on jo nukahtanut sänkyyn. Kiitos raskaan työpäivän, pienen humalatilan ja rentouttavan orgasmin! Ei tuu onnistuu toi sun visio!
Tuo toimii parhaiten, kun ovella suukotellessa kerrot rakkaallesi, että haluat yllättää ja rakkaasi nauttivan. Ja haluat, että rakkaasi muistaa koko illan, että tänään et odota, että rakastellaan. Näin etenkin, jos olet itse aktiivisempi osapuoli.
Sitten ei eroottisen hieronnan päätteeksi punnitset ilmapiiriä. Jos se vaikuttaa eroottiselta, kysyt että saako hieroa myös eroottisimmilta alueilta. Jos vastaus on, että nyt ei huvita, niin sitten peität pettymyksen ja kysyt, että mikä kohta niskasta menikään helposti jumiin, niin annat sille vielä erityiskäsittelyn.
Romantiikasta menee fiilis, jos luulee toisella olevan itsekkäitä tarkoitusperiä.