Onko tämä romanttista?

. Ajattele tulet töistä kotiin, tulen ovelle vastaan suutelen sinua, keittiössä odottaa ruoka ja viinilasit. Syömme rauhassa tarjoan viiniä suutelen niskaasi kaulaasi ja kuiskaan kuinka seksikäs olet, menemme olohuoneeseen tanssimme hitaita kynttilämeressä nautimme toistemme huulista painamme toisemme kiinni toisiimme,johdatan sinut makuuhuoneeseen riisun sinut hitaasti, olet makuulla ja annan sinulle ihanan koko vartalo hieronnan, suutelen kroppaasi joka puolelta annan ihnanan suuhoidon tiedät kyllä mistä;) rakastelemme hellästi ihanan pitkään nukahdamme:)

14

770

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tyttö27

      Kuullostaa kyllä ihanalta! Haaveilen joskus samasta :)

    • sport girl

      Kyllä olisi mahtavaa,,täytyy vihjaista omalle miehelle..

    • Taas väärin

      Joo upeeta on, meillä tuo ei toiminut, vaan ensimmäinen fiilikset vievä kommentti. Jaa sitäkö sä vain haluat.
      Kahden kynttiläillalisen jälkeen olin täysin lyöty. Enkä enään koettanutkaan romantiikkaa.

    • Rvaikääjo45v

      Kyllä! Tuo on ehdottoman romanttista ja toivoisimpa että oma mieheni pystyisi edes KERRAN elämässään vastaavaan (vaan turha toivo). Yhteisiä vuosia on takana jo yli 20v ja joskus vain ihmettelen miten voi mies ollakin niin täysin epä-romantikko!
      Noh - kaikkeahan ei voi saada. Oma romanttisuus ja sen järjestäminen on kyllä tehokkaasti nujerrettu ja tukahdutettu kun ei toiselta minkäänlaista vastakaikua asialle tule.
      Seksi meillä on kyllä aina toiminut, mutta olisi mukavaa että joskus olisi hitunen romantiikkaakin siinä yhteiselossa - no niitä onneksi voi sitten yksinään katsella sohvalle käpertyneenä televiosta tai DVD:ltä ja vain haaveilla että sellaista tapahtuukin VAIN elokuvissa, ei oikeassa elämässä. : D

    • Kyllä se

      On

    • no mä voin järjestää ihanalle naiselle tuon:) haaveissa olisi joku ketä tuosta nauttisi ja saisin tuon toteuttaa:)

      [email protected]

    • Tyttö 27

      Uskaltaisi vain lähteä leikkiin mukaan..

    • kuka uskaltaa heittäytyä?

    • Hentoote

      Ei tuo sinänsä romanttista ole. Voisihan joku tehdä noin, vaikka ei olisi mitään tunteita kumppania kohtaan.

      • Rvaikääjo45v

        Onko romanttisuus sitten enempi tunteita kuin tekoja? Minusta ei. Tunteita voi olla toista kohtaan muttei minkäänlaista romanttisuutta kuitenkaan, tai voi olla erittäin romanttisia hetkiä ihmisen kanssa vaikka ne sitten pohjautuisivatkin intohimoon ja puhtaaseen haluun - no tunteita nekin tietysti.
        Romanttista erotiikkaa, eroottista romantiikkaa... sitä minä ainakin kaipaisin elämääni enemmän.


      • Hentoote
        Rvaikääjo45v kirjoitti:

        Onko romanttisuus sitten enempi tunteita kuin tekoja? Minusta ei. Tunteita voi olla toista kohtaan muttei minkäänlaista romanttisuutta kuitenkaan, tai voi olla erittäin romanttisia hetkiä ihmisen kanssa vaikka ne sitten pohjautuisivatkin intohimoon ja puhtaaseen haluun - no tunteita nekin tietysti.
        Romanttista erotiikkaa, eroottista romantiikkaa... sitä minä ainakin kaipaisin elämääni enemmän.

        No, romantiikka on sitä että on rakastunut. Tietysti rakkauttaan voi ilmaista romanttisilla teoilla, mutta seksin harrastaminen ei ole välttämättä kovin romanttinen teko, koska ihmiset aika usein harrastavat seksiä ilman rakkautta.


    • eieieieieiei

      Niin eli sinä et ole edes tehnyt kyseistä romanttista iltaa? Voi voi... Kyllä sitä mielikuvituksen kanssa pystyy järjestämään mitä ihanimpia iltoja ja saada nainen tuntemaan itsensä naiseksi. Meneekö todellisuus noin. Työpäivän jälkeen nainen haluisi käydä suihkussa ja rentoutua rankan työpäivän jälkeen. Ruokasi on mautonta tai ylimaustettu. Viini on liian hapokasta ja sihahtaa huppuun heittämällä. Hierontasi kestää juuri ne 2min kunnes peukalosi on kipeät. Suuhoidon jälkeen naamasi on siinä kunnossa että joudut menemään naamapesulle. Sillä välin kun peset turpaasi, nainen on jo nukahtanut sänkyyn. Kiitos raskaan työpäivän, pienen humalatilan ja rentouttavan orgasmin! Ei tuu onnistuu toi sun visio!

    • On romanttista, mutta

      Tuo toimii parhaiten, kun ovella suukotellessa kerrot rakkaallesi, että haluat yllättää ja rakkaasi nauttivan. Ja haluat, että rakkaasi muistaa koko illan, että tänään et odota, että rakastellaan. Näin etenkin, jos olet itse aktiivisempi osapuoli.

      Sitten ei eroottisen hieronnan päätteeksi punnitset ilmapiiriä. Jos se vaikuttaa eroottiselta, kysyt että saako hieroa myös eroottisimmilta alueilta. Jos vastaus on, että nyt ei huvita, niin sitten peität pettymyksen ja kysyt, että mikä kohta niskasta menikään helposti jumiin, niin annat sille vielä erityiskäsittelyn.

      Romantiikasta menee fiilis, jos luulee toisella olevan itsekkäitä tarkoitusperiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1198
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      334
      678
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      628
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      610
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe