Urheilurintaliivit - pieni nainen, runsas varustus

Minimai

Tosiaan, olen pitkään säätänyt rintsikka-ongelmien kanssa yleisesti. On hankala löytää sellaisia, jotka tukis ja sopis omaan kokoon (eikä tartteis maksaa 100 euroa). Oma kokohan on siis 70E/75D. Onko kohtalontovereita? Mitkään urheiluliivit eivät tue riittävästi.

Onko teillä jotain hyväksi koettua merkkiä? Olen käynyt urheiluliikkeitä, alusvaateliikkeitä, jopa cittarin läpi epätoivoisena..

5

322

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -Madde-

      Eiköhän Freya Active tai Panachen urheiluliivi ole sulle sopivin. Tsekkaa vaikka verkkokauppa Lumingeriestä, heillä on sun koossa.

      Timarcon verkkokauppa myy Triumphia sun koossa.

      Elloksella on oikein tukeva Abecitan urheiluliivi ainakin koossa 75D.

      Noin eivät muistaakseni ole mitkään yli 50 e eli kohtuuhinta.

      • Rahaton.

        Hei ihan tosissaan, millainen pilvilinnassa elävä porvari oikein olet !? 50€ EI OLE kohtuuhinta _mistään_ vaatteesta! 50€ on kohtuuhinta ehkä jostain tietokoneesta tai akvaariosta. 20€:kin on aivan hirveä kiskurihinta vaatteesta!


      • -Madde-
        Rahaton. kirjoitti:

        Hei ihan tosissaan, millainen pilvilinnassa elävä porvari oikein olet !? 50€ EI OLE kohtuuhinta _mistään_ vaatteesta! 50€ on kohtuuhinta ehkä jostain tietokoneesta tai akvaariosta. 20€:kin on aivan hirveä kiskurihinta vaatteesta!

        Sinä elät toiveajattelussa että voi saada hyvän, kestävän ja laadukkaasta materiaalista valmistetun high impact urheiluliivin normaalia isommalle kuppikoolle 20 eurolla.

        Se ei ole realistista.

        Noista urheliliiveistä on kova kysyntä, varsinkin DD kokoisina ja laadukkaita valmistajia taitaa maailmassa olla alle 10 kpl, niin eihän noita kovin suurella alennuksella saa. Kuljetuksen kanssa aivan minimi lienee siinä 40 euron pintaan. Halvin hinta Lumingeriessa Freyan liivistä on 39,20 e tällä hetkellä.

        Tämä vaan on kylmää faktaa.

        Jos kuvittelet tietäväsi mistä noilla ehdoilla saa hintaan 20 egee, laita ihmeessä osoite heti.


    • DenLilla

      Shock Absorber Run. Muistaakseni Timarcosta ostin jollakin 60 eurolla aikoinaan.

    • osta pienempi kuppi

      Ainoa todella tukeva malli taitaa olla x absorberin tukevin malli, jossa on takana kiinnitys kahdessa kohdassa eli ikäänkuin normaali ja ristiliivin kiinnitys. Ne pystyy oikeasti isorintainenkin saamaan päälleen, toisin kuin toppimallit, joiden päällepukeminen on yhtä ähräämistä. Juoksuun ja muuhun pomppivaan liikuntaan on syytä ostaa kahta kirjainta pienempi malli. DD kuppikoolle osta siis B kuppi. Rinnat ei saa heilahtaa hyppiessä pukukopissa, muuten liivi ei tue hölkätessä tarpeeksi. Näillä on tietysti hntansa, mutta itse olen tyytyväinen.

      Jos löydät muut halvat mutta tukevanoloiset urheiluliivit, kokeile ostaa B-kuppia, se saattaa olla oikeasti toimiva ratkaisu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      40
      3470
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      13
      2858
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2544
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      2017
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      18
      2001
    6. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      57
      1978
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1871
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1626
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1518
    10. Kenet molemmat

      Sä haluat mies?
      Ikävä
      17
      1345
    Aihe