Monia miehiä on viime aikoina tuomittu mielikuvitusseksistä alaikäisen kanssa eli nettikirjoittelusta. Rupesin tässä miettimään, että esim.alaikäisen mielikuvituspahoinpitely ei ole lain silmissä mikään rikos, vaikka siinä yritetään tehdä pahaa ajatuksen voimalla. Muistan kun minut mielikuvituspahoinpideltiin chatissä 15-vuotiaan tytön voimasta ollessani samanikäinen. Monikohan näistä tuomituista on AT-mies.
Ehkä naiset voisivat vapaaehtoistyönä harrastaa mielikuvitusseksiä tarvitsevien miesten kanssa, jolloin kynnys syyllistyä rikolliseen tekoon olisi pienempi tai jopa kokonaan vältettävissä. Tai voitaisiin edes kehitellä todentuntuisia botteja ja chat-ohjelmia.
Vaara netissä
5
134
Vastaukset
- Amnesty i
Onko sinua oikeusmurhattu tulla tavoin?
- Millaista
vapaaehtoistyötä tarkoitat tarkemmin? Vanhan ajan puhelinseksin tapaista, ilman kustannuksia varmaankin, Jotain some-systeemiä....? Eikös eri chattihuoneita ole netti täynnä jo nyt
Kai palstalla on aprikoitu, voiko at-miehiä yrittää jeesata jotenkin ulkopuolelta, niin sinullako olisi nyt jotain uutta, hyväntekeväisyysperiaatteellako :)
At-miehet ovat olleet kovin vastahankaisia ottamaan mitään vastaan (paitsi sosialisoitu bordelli?), mutta käyttökelpoiset ideat kehiin vaan, voit kertoa tarkemmin - Isä Reimo
Vaikka en itse ole väkivaltainen tai hyväksy raiskauksia niin uskon että tämä palstia ehkäisee nitä. Olen monesti todennut että tämähän on kuin ilmainen avohoitola. Patoutuneet ätmit saavat purkaa pahanolon törkeillä kirjoituksilla ja sitten helpottaa.
Nyt kun täällä on vähentyny moderointi ni moni saa purkaa sydäntään kunnolla. Veikkaan että osa palstan "hulluista" tekisi jotain oikeasti jos eivät päääsisi tänne i kirjoittamaan. Netti on muutenkin monelle ainoa keino kysyä noloja tai hankalia .asioita- Jannu.
" kuin ilmainen avohoitola" Vaikka herättääkin huvitusta, totta se on. Sinkut ei alunperin sellaiseksi ole tehty, mutta tosiaan nyt moderoimattomuuden vuoksi se on kaatikseksi muodostunut. Toisaalta naiset ovat lähes kaikonneet.
Voihan olla, että nyt on "buumi", kun on tilaisuus melskata ja tilanne vähitellen rauhoittuu, ehkä tulevan uudistuksenkin myötä.
On hyvä, jos kysyjät jotenkin vastauksia saavat, vaikka usein ne on naamioitu törkeyksien muotoon. Mutta ajatus, tavallaan ymmärrettävästikin kiertää sen ympärillä mistä puute on. - Jannu.
Jannu. kirjoitti:
" kuin ilmainen avohoitola" Vaikka herättääkin huvitusta, totta se on. Sinkut ei alunperin sellaiseksi ole tehty, mutta tosiaan nyt moderoimattomuuden vuoksi se on kaatikseksi muodostunut. Toisaalta naiset ovat lähes kaikonneet.
Voihan olla, että nyt on "buumi", kun on tilaisuus melskata ja tilanne vähitellen rauhoittuu, ehkä tulevan uudistuksenkin myötä.
On hyvä, jos kysyjät jotenkin vastauksia saavat, vaikka usein ne on naamioitu törkeyksien muotoon. Mutta ajatus, tavallaan ymmärrettävästikin kiertää sen ympärillä mistä puute on.....kysymykset naamioitu......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.172274Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain2221899Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162071762Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021441Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno481326Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu541159Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1761132- 891041
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.148947Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks14891