mahdollisuuksia enempäänkin?

metsänkeiju

Yhtenä viikonloppuna tanssilattialla tapasin sattumalta ex-kihlattuni veljen tyttöystävän veljen, ja päädyimme asunnolleni illan päätteeksi.
Yhden illan jutuista ei tosiaan kokemuksia ole sen enempää, mutta itselle tuli aamulla vähän sellainen olo että eikai toista kaduta, mutta hän ei vain näytä sitä päällepäin.
Vaati ennen lähtöään kyllä saada tarjota ruuat ku olin tarjonnut itse yösijan, puhelinnumeroita tai mitään ei vaihdettu.
Jätkä kiitti illasta ja lähtiessään sanoi "pitää katella taas joskus", mitään ei ole kuulunut ja itsellä vaan niin vahvasti sellainen olo että se ei halua mitään kaverinsa entisen tyttöystävän kanssa.
Mistäpä näitä tietää jos ei kysy? Mutta jostain syystä pokka ei riitä.

Ei siinä varmaan nolaa itseään, jos laitan puhelinnumeroni menemään?
Rohkaisua ainakin tarvitsisin!

3

391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SamaaMiettinyt

      Minusta on parempi ottaa asiasta selvää ettei tarvitse myöhemmin harmitella.

    • Mä luulen sen miehen tokaisun olleen enempi sellainen yleisluontoinen. Siitähän ei toisellekaan jää huonoa fiilistä, kun tokaiseee, että "pitää katsella taas joskus". Että jos joskus satutaan näkee, niin ehkä sitten tai sitten ei.

      Mutta miten sä laitat hänelle yleensä mitään viestiä menee, kun te ette edes vaihtaneet mitään puhelinnumeroita keskenänne - kuten sanoit "puhelinnumeroita tai mitään ei vaihdettu"? Taidat ollakin pelkkä provo?

    • ohjeeks

      Jos tyydyt esittämääsi toimintaan, niin voittehan taas katella joskus, kun hälle sopii.
      Kyllä kai se kuitenkin on niin että miehet saa, kun niille annetaan- - - -, ja naiset antaa jos ne haluaa, - - - -mietihän sitä - - - naiset itkee tasa-arvosta ja ihmettelee- - - -, jos eivät annettuaan enää itse saakkaan - - - - miksi annoit hetken huumassa, jos ootit saavas enemmän ?
      Sinun tapauksessa on vielä rasitteena koko teidän yhteinen ystäväpiiri, sotke ja erottele nyt siihen vielä yhden yön suhde, seurustelu, tai mikä lieneekään, kovin hepposin eväin taisit lähteä liikkeelle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe