Kävin kosmetologilla Turkin matkalla, pyysin kulmakarvojen siistimistä ja meikkiä. Nainen kjysäisi myös viiksistä aivan ujostelematta, nyökkäsin että ok. No ne vetäistiin lämpimällä sokeritahnalla ja puuvillalapuilla niin etten edes inahtaa ehtinyt.
Mutta se kulmien laitto oli outoa. Ensin nainen nyppi pintseteillä. Sitten hän otti jotain lankaa ehkä metrin verran ja kieputti sen jotenkin osittain molempiin käsiinsä sormien ympärille ja hampaisiinsa. Hän pyysi minua venyttämään ihoa kulmakarvan ympäriltä kaksin käsin ja teki pikaisin liikkein jotain tuolla pingotetulla langalla: ilmeisesti poisti kaikki haituvat ja karvat sekä otsasta kulmien yläpuolelta että silmäluomista (ne näkymättömät, joita ei ottanut pineseteillä). Toimitus nipisteli mutta sen jälkeen iho oli kuin silkkiä, täysin karvaton. Vilkaisin lankarullaa, se oli tavalllista puuvillalankaa, aika paksua. Mitä nainen oikein teki minulle ja miten? Voiko sen tehdä itse?
uusi karvanpoistotapa?
pihlaja_76
1
300
Vastaukset
- Vanha keino
Tuo langalla karvojen poistaminen on hyvin vanha karvojen poistotekniikka. Sitä tekevät Suomessakin lähinnä Lähi-Idän maista tulleet jotka ovat oppineet tekniikan siellä.
Lankatekniikasta on keskusteltu tällä palstalla jo kauan sitten ja näköjään on jäänyt jo unholaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2110935- 408207
- 1255245
- 1433646
- 693558
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353514- 333157
- 552519
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak352011- 281786