Olen kolmatta päivää pätkäpaastolla, toistaiseksi painoa ei ole juuri pudonnut. Olen soveltanut tuntimäärät paremmin omiin aikatauluihini sopiviksi; paastoan 19 tuntia ja syömisaikaa jää tällöin 5 tuntia, johon sisällytän kaksi ateriaa pienen välipalan. Nyt minulla olisi pari kysymystä niille, joilla on enemmän tietoa/kokemusta:
1. Kuinka suuri kalorivaje on hyvä? En haluaisi erehtyä syömään liikaa sen ajatuksen turvin, että rasvaa palaa sitten paaston aikana, jos sitä ei palakkaan tarpeeksi. En myöskään halua elimistöni joutuvan säästöliekille.
2. Onko tämä mukauttamani 5:19-systeemi ihan hyvä, vai olisiko järkevämpi pitää 8:16-suhde?
3. Jos olette tätä pätkäpaastoilua kokeilleet, mitä söitte sen aikana, millaisia tuloksia olette saaneet ja oliko ylipäätään toimiva tapa laihtua?
Kiitos!
8:16 kokemuksia!!
miiiie
1
1167
Vastaukset
- näin mulla
Itse olen 8/16.paastolla syön kolme ateriaa enkä mä mitään kaloreita laske.Jätin turhat hiilarit pois aamulla teen marjasmootien päivällä syön kasviksia lihaa tai kanaa illalla appelsiini,viiliä jne..pähkinöitä ja vettä pari litraa päivän aikana....pari kiloa lähteny viikon aikana
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2684665Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343030Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232800Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 591400
- 951282
- 471169