olen miettiny töitä norjasta tai ruotsista
kieliä en osaa siks just haluaisin mennä että oppis
miten pääsee
töihin norjaan ruotsiin
4
423
Vastaukset
- DetErDette
Kuulemma paikan päällä ovia koputtelemalla.
- Me.
Norjassa vaikeaa saada töitä jos ei osaa kieltä tai edes ruotsia. Varsinkin täällä keski Norjassa, jossa itse asun. Olen hakenut ihan kaikenlaisia töitä, mitä vain ollut avoimena, mutta aina on sama vastaus, että pitää osata jompaa kumpaa kieltä.
Mutta tsemppiä ja ehkä isommissa kaupungeissa helpompaa, kuten Oslo ja BergenNäin on. Opiskelen nyt norjaa, jotta saisin töitä, hakemuksia olen kanssa laittanut vaikka minne, muttei tunnu löytyvän. Olen asunut nyt noin kuukauden Ålesundissa.
- töitä
it osaajalle nettisivustojen kehittäjälle ja ylläpitäjälle vakituinen työpaikka espanja baltia ! ruotsi norja kysy lisää !!
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1248216Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4297364SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2145624Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1374560Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en834537Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1014415Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104122Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03800Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p62916Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132670