Kesätyö Buusterilla

macgyver98

Hei! olen hakenut kesätyötä Buusterilta Helsingin toimistosta olen 15v ja voi olla että pääsen sinne töihin kesäkuuksi ja ehkä osan heinäkuutakin,mitä kokemuksia teillä on Buusterista kesätyönä saako esim luvattua takuupalkkaa 8e/h onko rentoa työtä ihan mitä vaan tietoa työstä?

1

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kesaduuni_anna

      Moi!

      Palkkaus eri Buusteritoimipisteiden välillä voi ilmeisesti vaihdella. Itse sain juuri eräässä tapahtumassa sellaista infoa, että työstä maksetaan sen mukaan, kuinka paljon myyntiä työntekijä saa aikaiseksi. Tämä palkka kasvoi tässä Buusteripisteessä sitä mukaa mitä pidempään työntekijä on työssä. Se palkka, jota työstä saisi silloin, jos myyntiä ei ole yhtään, on niin pieni, ettei sitä edes kerrottu.

      Puhelinmyyntityö ei monestikaan ole kenenkään loppuelämän homma, mutta se on kuitenkin työ muiden ohella ja pärjätäkseen asenteen on oltava reipas ja tuloskeskeinen.

      Pidä huoli siitä, että kirjoitatte kirjallisen työsopimuksen ennen kuin aloitat työssä ja lue sopimus kunnolla ennen kuin allekirjoitat. Näin vältetään mahdolliset väärinkäsitykset jatkossa ja sopimukseen voi aina palata tarvittaessa.

      Hyvää kesää,
      -KesäduuniAnna
      www.4h.fi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5587
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2046
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      121
      1667
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1603
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe