On tärkeää että: luterialaisuuden syntjä ja rikoksia

Tuodaan julkisuuteen, jotta joikainen voi itse arvioda onko tämä uskonlahko oikeutettu harjoittamansa historiallisen väkivallankin avulla valtaannouseena kikkovaltana toimimaan kulttuurimme keskellä monopoliasemassa muka "kansankirkkona".
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

BALTTIS!

Kaivapa vähän äkkiä tänne linkit kaikkiin niihin suomi24:ään kirjoittamiisi juttuihin, joissa sinä et vastusta kirkkoa!

Mahtavat olla vähissä!

Löytyykö yhtään sellaista, jossa sinä puolustat kirkkoa?

Saa-tana pitää maan päällä päävastustajanaan kirkkoa, ja jos sinulla ei ole osoittaa todisteita siitä, että pyrit rakentamaan etkä hajottamaan kirkkoa, olet susi lampaan vaatteissa. Väärä profeetta!

ANTAA TULLA VASTAUSTA!

Äänestä

Miksi minun pitäsi puolustaa antikristuksen maailmankirkkoja?

Äänestä
  • BALTTIKSEN "maailmankirkko" on ateismi!!!

    Äänestä

Luder/Luther on sanonut:
"-Jos jotakin kastetta on pidettävä vaikuttavana ja varmana, niin pienten lasten kastetta!"
Ja varmistaakseen olevansa oikeassa Luder/Luther sanoi
-lapsikastetta "Ilveilyksi - petokseksi - Jumalan pilkaksi, ikään kuin Jumala olisi joku narri."
Luder/Luther opetti myös, että naisilla ei ole sielua mutta ei ymmärtänyt, että hänkin naisesta syntyneenä on sieluton sillä sieluttamasta ei voi syntyä sielullista!''

tosi luterilainen uskovainen tottelee herra jumalaansa Jumalan ja Jeesuksen Lakia rikkovana uskovaisena:
Luder/Lutherin kirje 1.8.1521
"Ole syntinen ja tee syntiä rohkeasti, mutta usko vielä rohkeammin. Synti ei erota meitä Hänestä, vaikka sortuisimme haureuteen tai murhaan tuhansia ja tuhansia kertoja päivässä."

Minä olen syytön/sensuroitu versio: Ei toteltavaksi!
Kirjoittanut: Tri Martti Luther 5.2.2008 klo 23.16

-------------

(Sensuroitu), joilla (sensuroitu) on alaisinaan, minä toivon ja pyydän, että he tahtoisivat harjoittaa ankaraa armeliaisuutta näitä kurjia (sensuroitu) kohtaan, kuten edellä on sanottu, jos se kuitenkin voisi jotakin (niin arveluttavaa kuin se onkin) autaa; että he tekisivät niinkuin uskolliset lääkärit tekevät, kun jalkaan on tullut mätä, jolloin he menettelevät säälimättömästi ja leikkaavat, sahaavat, polttavat lihan, suonet, luut ja ytimet pois. Niin tehtäköön tässäkin, heidän (sensuroitu) poltettakoon, heiltä kiellettäköön kaikki, mitä olen edellä maininnut, heidät pakotettakoon töyhön ja heidän kanssaan meneteltäköön kaikella armottomuudella, kuten (sensuroitu) teki eramaassa ja löi kuoliaaksi kolmetuhatta, ettei koko joukko olisi joutunut perikatoon. (sensuroitu) eivat tosin tiedä, mitä he tekevät, eivätkä liioin, kuten hullut ihmiset, tahdokaan tietää, kuulla eikä oppia. Sen vuoksi tässä ei voida harjoitaa mitään armeliaisuutta, jottei heitä heidän olemuksessaan vahvistettaisi. Jollei tämä tahdo auttaa, niin meidän täytyy karkoittaa (sensuroitu) pois niinkuin hullut koirat, ettemme tulisi osallisiksi heidän kauheaan jumalanpilkkaansa ja kaikkiin paheisiinsa, ettemme (sensuroitu) kanssaan vetäisi päällemme Jumalan vihaa ja tulisi kirotuiksi. Minä olen tehnyt oman osuuteni, jokainen katsokoon, miten hän tekee omansa. Minä olen syytön. (Kirkkoisä Luther: Juutalaisista ja heidän valheistaan s.200)

Ps. Jos tämäkin Lutherin kirjoitusten sensuroitu versio poistetaan; lienee uskottava sensuurin voimaan ja etsittävä teksteille neutraalimpi esitysfoorumi kuin luterilainen sivusto.

HUOM! ÄLKÄÄ VAIN TOTELKO LUTHERIN KEHOITUKSIA !

Äänestä

Antikristillisille kirkoille ei mikään ole sen katkerampaa kalkkia kuin totuus, - sekä evankeliumina, että heidän valekristillisestä historiastaan: murhistaan ja petoksistaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rikokset valkeuteen kirjoitti:

Tuodaan julkisuuteen, jotta joikainen voi itse arvioda onko tämä uskonlahko oikeutettu harjoittamansa historiallisen väkivallankin avulla valtaannouseena kikkovaltana toimimaan kulttuurimme keskellä monopoliasemassa muka "kansankirkkona".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu