Aloittelija!

kitaraunelma

Mikä olisi hyvä akustinen kitara aloittelijalle? Ajattelin alkaa harjoittelemaan itse kitaran soittoa, koska lähellä ei ole kitaratunteja.. onko vinkata mitään kitarakirjaa aloittelijalle?:) kiitos jos vastaat.

1

157

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unelmista totta! :-D

      http://www.kitarat.info

      Tuo on aika pätevä sivusto aloittelijalle. Sieltä löytyy vinkkejä muun muassa siihen kitaran ostoon.

      Sieltä löytyy myös parit kirjasuositukset joista ainakin Hal Leonardin Kitarakoulu on sellainen teos jota voisin itsekkin helposti suositella. Kannattaa tutkia josko tuo ja jotain muitakin löytyisi paikallisesta kirjastosta. Lainaat ne kotiin ja katsot olisiko joku niistä niin hyvä että voisit ostaa ihan omaksi.

      Aloittelijoiden soitto-oppaita luulisi löytyvän vähän jokaisen kokeneenkin kitarsitin hyllystä joissa ne kerää pelkästään pölyä joten käytettynä niitä pitäisi saada aika hyvin ja sopivalla hinnalla.

      Katsele/ilmoita muusikoiden.net, huuto.net, tori.fi, jne, jne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      50
      967
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      848
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      788
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      727
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      654
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      599
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      56
      487
    Aihe