Voiks punkkari olla kaljaton, savuton ja huumeeton?
Vai onko tyyppi sitte punkkari enää ollenkaan? :D
6
111
Vastaukset
- 18+17
Kyllä mun mielestäni voi. Ei punk tuollaisista asioista ole kiinni. Sitäpaitsi onhan noita streittaripunkkejakin. Okei, pakko myöntää et joissain tapauksissa toi streittarijuttu tuntuu jotenki turhalta jeesustelulta mutta toisaalta vitunko väliä sillä et mitä vetää vai vetääkö mitään, kunhan asenne on kunnossa. Mulle punk on sitä että saa elää elämänsä niinkuin haluaa eikä välitä muiden mielipiteistä. Jos sen haluaa tehdä selvinpäin ja savuttomana niin sitten tekee. Mä ite en kyl pystyis, jotenki toi sätkien polttelu ja kaljapäissään sekoilu on tullu niin isoks osaks elämää että kaikki hauskuus katois jos noi lopettas. Mutta hatunnostot niille joilta se onnistuu!
- sxee
Joo ehdottomasti voi. Meeppä lukemaan straight edgestä. Ihan oleellinen osa punk-kulttuuria itseasias. Pakko ei ole olla.
- juha82friikki
Ei kai mitkään tyyliseikat voi vaikuttaa, miten pukeutuu ja juoko ollakseen punkkari tai ei.
Ainoo mikä yhdistää punkkaireita, on mielipitee, kapina-asenne ja maailman parantamisen halu. - juha82friikki
Olen ite hippipunkkari, vaikkei se näy päällepäin.
- Pönk Kari
Punkin alkuperäinen ideahan on, että jokainen saa olla oma itsensä.
- Perse-Hate
Jokainen nuolkoon omat haavansa ja olkoon mitä on, röyh!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisan uupuvat päivitykset ja tuoreet rikosepäilyt
Mikäs kun Maisa ei ole viikkoihin päivittänyt instaa ja nyt ollaan lehdissä tälläisistä.. 👀 https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/010c6594-780f-426819896Taksinkuljettaja Niina Syrjäläinen (Ristiinasta)
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33ec61ee-a6fb-4422-8ecc-982c68a91196 Viimeinen havainto eilen tiistailta n.17:48. Kadonnut kotoaan tilataksin kans17215778Sofia sai 2000 e sukset ja Stefan joutui lainaamaan rahaa ruokaan
Sofia sai Stefanilta 2000 e sukset ja Stefan joutui tämän jälkeen lainaamaan kaverilta rahaa ruokaan. Aika hurjaa menoa. Jos Martina olisi tiennyt,30012699Poliisi vaati Niko Ranta-ahoa vangittavaksi
uudesta huumerikoksesta. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007734511.html31010381Notta ny se on tuloos! Sinimustat rekisteröityy puolueeksi.
Vanhat hyvät ajat palaavat. Joukko ultra-isänmaallisia ovat perustamassa uutta puoluetta. Työnimenä on nyt Sinimustat. Nyt tulee vihervasemmistolaisel67610153