Google

Sana. Oikeastaan sanahirviö. Tuo mieleen jotain infantiilia ja epäkypsää, jalostumatonta ja keskeneräistä. Helppo lausua.

Sellainen on Google.


(esseistin naurua)
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mihin tässä pyrin on se että Google on ihmisen sana. Google on heti siinä, kun eksyt. Google on oitis paikalla, kun epäilet itseäsi. Google olet sinä.


(reps)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nasdaq kirjoitti:

Sana. Oikeastaan sanahirviö. Tuo mieleen jotain infantiilia ja epäkypsää, jalostumatonta ja keskeneräistä. Helppo lausua.

Sellainen on Google.


(esseistin naurua)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu