Pudonnut "fitness" Taru

Fitness sopii lajina Tarulle. On valmiiksi yli-itsevarma, kuten lähes kaikki sen lajin harrastajat.
Vähän silti huvittaa, että miten muut naiset muka huomasivat hänen "sporttisuutensa". Koetti kai vaan vangita Tuomaksen katseita kulkemalla koko ajan vähän peittävässä topissa ja oikeasti taisi olla läskiä paljon enemmän kuin muilla, ainakin käsissä. Ehkä oli massakausi päällä, kuten monilla pt-ohjaajilla Jutan ohjelmassakin.
122007
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Meinaatko että hänen elämä on syyllinen sinun mahdolliseen ylipainoon?

Äänestä

Läskikanttura on kaukana fitnessistä.

Äänestä

Olipa ylläri? Että ihan fitnessiä? Kyllä se nainen erottui pulskimpana toisista ja mulla ainakin käsitys että oikeat fitnesstyypit ovat hoikkia. Ei läskisiä käsivarsia tms...

Äänestä
  • Kehonrakennus oisi kai tässä tapauksessa ollut parempi artigulointi... Propsit muijalle kovasta pokasta ja kaikkea hyvää elämään!

    Äänestä

  • Kerrassaan mainio kirjoitti:

    Kehonrakennus oisi kai tässä tapauksessa ollut parempi artigulointi... Propsit muijalle kovasta pokasta ja kaikkea hyvää elämään!

    Se on kylläkin 'artikulointi'.... ;)

    Äänestä

  • jldjlasdkfj kirjoitti:

    Se on kylläkin 'artikulointi'.... ;)

    Eikä edes ollut kysymys ääntämisestä, vaan sanavalinnasta.

    Äänestä

Joopa-joo. Kysynpä vaan missä oli se fitnes kroppa ?? Taitaa olla toive ajattelua se ura !

Äänestä

Kyllä sille kisat löytyy, mutta ne on MISS-XL mittelöt, mitään tekemistä fitneskisojen kanssa tuskin, mennyt vain vähän nuo termit sekaisin

Äänestä

Kuinka pitkään mielestänne pitää harrastaa tiettyä lajia ennen kuin saa sanoa sitä harrastavansa?

Äänestä

Loistava pointti!
Aloittassani voimanoston harrastamisen olin 74- kiloinen vinkuheinä. Nyt muutama vuosi myöhemmin painan 92 kiloa, ja rautaa nousee moninkertaisesti aloitustasoon verrattuna.
Harrastin siis voimanostoa silloin kun aloittaessani olin kuin pystyyn jäätynyt pulkannaru, vai harrastinko..?
Joko nyt voin sanoa sitä harrastavani, vai vieläkö pitää muutama vuosi treenata ennen kuin on lupa sanoa..?

Äänestä

Mielipideasioita suurimmeksi osaksi! Eikä kannata turhaa dissata jotain tosi-tv "tähtiä". Pitää olla paljon pokkaa että menee tollaseen formaattiin mukaan!
Toivon kaikkea hyvää Tarulle!

Äänestä

onkohan nyt Fitness lavoilla? kuvia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nopainnogain kirjoitti:

Fitness sopii lajina Tarulle. On valmiiksi yli-itsevarma, kuten lähes kaikki sen lajin harrastajat.
Vähän silti huvittaa, että miten muut naiset muka huomasivat hänen "sporttisuutensa". Koetti kai vaan vangita Tuomaksen katseita kulkemalla koko ajan vähän peittävässä topissa ja oikeasti taisi olla läskiä paljon enemmän kuin muilla, ainakin käsissä. Ehkä oli massakausi päällä, kuten monilla pt-ohjaajilla Jutan ohjelmassakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu