Tehoja Ananas.kuurista?

sellut pois

Auttaako runsas Ananaksen syönti poistamaan kiloja ja selluliittia? Onko kokemusta?

1

237

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joka toinen viesti

      Eikös se ole sama jos lyöt tahallaan vasaralla sormeen ja sitten otat särkylääkettä. Lyöt monta kertaa päivässä vasaralla käteen ja aina särkylääkettä perään.
      Eli syöt jotain ja ehkä sitäkin liikaa ja sitten koitat syödä jotain, joka veisi syömäsi ylimääräiset energiat pois.

      Sun pitää oikeasti miettiä ja laittaa ihan paperille ylös, että mitä sinne suuhun päivän mittaan menee ja miten paljon.
      Olen huvikseni katsellut mitä ihmiset syö ruokatunnilla. Ihan juu perustervettä mutta aivan liian suuria annoksia. Suurin osa nykytöistä on istumatyöhön verrattavissa. Lisäksi salaatteja tai raasteita otetaan vain tyyliin lusikallinen kaksi. Riisiä, perunaa tai pastaa menee sitten reippaasti ja yleensä liikaa.

      Sitten voi miettiä, että mikä on terveellistä ja tarpeellista ja mikä ei.
      Nythän on jo todettu, että sokerit/hiilihydraatit ja vehnät on jopa verisuonille ja sydämelle haitallisia, varsinkin liiallisina.

      Värikkäitä kasviksia paljon lautaselle, jopa niin, että ihmettelet miten sinne saa enää muuta ruokaa mahtumaan. Sitten tyrkkäät siihen päälle lihan tai perusruuan. Se lisuke eli riisit ja perunat tai pastat, niitä ei tarvita lainkaan niin paljoa kuin mitä porukka sisäänsä syytää. Senhän kuuluisi olla lisuke ei pääruoka!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      132
      1873
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      877
    3. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      156
      862
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      810
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      782
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      47
      722
    7. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      681
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      276
      679
    9. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      44
      667
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      34
      602
    Aihe