En kutsu omia sukulaisia sinne
jos meen joskus naimisiin
17843
3102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No jopas on herne nenässä pikkusella. Mikä namu sinulta kiellettiin, etkö saanutkaan pompottaa koko sukua.
Älä mene naimisiinkaan ja tee missään tapauksessa lapsia, sillä tuolla ajatusmaailmalla täällä ei kukaan kelpaa kuitenkaan kovin kauaa sinulle kun on taas herne nenässä ja ilman sitä sukuakin.
Kun mut joskus haudataan. Laitan ehtoihin, että yksikään sukulainen ei ole siellä.
-itkemässä kun ei ole kukaan järjestelemässä arkihauskaa tai auttamassa töissään....
Komppaan.
Mä en järjestä lahnoille sukulaisilleni enää koskaan mitään, en häitä, en hautajaisia. En enää koskaan vedä niitä mihinkään iloisiin juttuihin mukaan. Mätäneköön kotiarkeensa, kun eivät osaa itse järjestää mitään.
Voin korkeintaan mennä räkimään joskus niiden haudalle. Tai en vaivaudu tekemään sitäkään.... En suo enää ajatustakaan noille mamman ja papan paapotuille moukille..tolloille!