Neulaepilaatio!

sadfd

Kaikkien kokemuksia neulaepilaatiosta kasvojen alueella jakoon, kuinka hyvin toimii(mustat tai vaaleat karvat?) Onko karvat lähteny oikeesti pois käyntejen jälkeen, kuinka monta käyntiä on pitänyt tehdä?

3

1472

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tehosi hyvin

      Minulla onnistui hyvin kaikenväristen karvojen poistossa. Vaaleitahan ei saa poistettua pysyvästi muulla tavalla. Tekijän pitää kuitenkin olla pätevä ammattilainen, ensimmäisessä paikassa ei tullut tulosta. Kävin kymmenkunta kertaa, kerralla voidaan poistaa vain silloin kasvavat karvat. Muutaman viikon päästä poistettiin kasvamaan alkaneet lepovuorossa olleet karvat. Viimeisellä kerralla tarvittiin enää 15 minuutin hoitoaika ja kosmetologi joutui etsimällä etsimään karvoja poistettavaksi. Aikaa tuosta on suunnilleen kahdeksan vuotta ja karvat ovat pysyneet käytännössä kokonaan poissa. Joitakin yksittäisiä karvoja voi ilmestyä mutta ne voi nypätä pois pinseteillä suunnilleen kuukauden välein. Olen harkinnut että antaisiko jäännöskarvojen kasvaa ja kävisi vielä kerran lyhyellä kosmetologikäynnillä.

    • karvanaama234

      Kertoisikko missä tarkalleen kävit? Vitsit ku löytyis apu karvaongelmaan!! Paljon tuli maksaan koko homma yhteensä? Kiitos tuhannesti!!

      • Tehosi hyvin

        No mainostetaan kysyttäessä senverran että kävin täällä http://www.soulmates.fi/

        En muista paljonko maksoi kaikkiaan, alussahan oli täysiä tunnin käsittelykertoja. Hinnasto löytyy tuolta nettisivulta. Ensimmäiseen taitamattomaan käsittelyyn toisessa paikkassa meni n. 400 € ihan hukkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      114
      2358
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      32
      1275
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      973
    4. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      631
      944
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      942
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      865
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      88
      808
    8. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      686
    9. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      666
    Aihe