GOOD TRADE SELLING THAI CO., LTD

kiinnostaa3

Mitäs nämä taas on?
Luvataan vähintään 2000e/kk.
Kenelläkään kokemusta näistä?
Myyntityöstä olis kokemusta ja loppuis sopparikin nykyisestä myyjän työstä kohta.

4

379

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin meneepi

      Mitä luultavammin pääset myymään itseäsi ja palkasta ei tietoakaan.

    • hrtsjrjtt

      Jos luvataa vähintää 2000€ niin kannattaa miettiä 2 kertaa. Luvatahan voi vaikka miljoonan kuussa, eriasia mitä tulee saamaan.

      Nykyää kun kattoo ilmotuksia niin niissä luvataan jo kuuta taivaalta. Ei jokainen voi sähköhuijauksella vähintää 2000€ tienata. Eikä missää muussakaan myyntityössä. Hyvät tienaa ja huonot eivät, on se sitten puh myyntiä tai feissarimyyntiä.

      Mitä enemmän lafkat lupaa, sitä varmemmin tulee pettymään. Nykyää näkee jo et luvataa ilmaset lennot, asunnot, mopot ja 3000€ kätee puhelinmyynnistä. Kyllä varmasti joku tuon saa mutta 99% ei joten nämä lupaukset kannattaa jättää omaan arvoonsa :D

    • life is hard.

      No myyntityollähän voi tehdä hyviä tuloja, riippuu itsestä ja mitä myy.
      Ite ollut myyntihommissa hyvissä ja huonommissa firmoissa.
      Jos palkka on provisio niin silloin se tietää sitä, että pitää myydä, jos ei myy
      ei myoskään tule liksaa.

      Olen nähnyt kaiken maailman kokeilijoita isoine puheineen, mutta aina jotka täällä kirjooittelevat näitä negatiivisia juttuja, oli firma mikä tahansa, on yleensä niitä jotka
      eivät osaa myydä ja sitten haukkuvat firmoja joista ovat saaneet toitä. Myyntityo on aina kovaa ja ulkomailla kovempaa, kohta 5 vuotta ulkomailla, lukien thaimaa olen ollut hommisa ja jos todella myy nii kyllä siitä korvauksen saa, oli se sitten 7päivää lehteä tai rasvoja pesuaineita yms..naurattaa aina nämä kirjoitukset..

    • Kokemusta

      Tuttu juttu. Olet 3kk koeajalla ilman työlupaa, turistiviisumilla = laittomasti kuitenkin töitä tehden, jonka jälkeen EHKÄ jossain vaiheessa voit saada luvan. Myyntiä pitää tulla reilusti, eli puhutaan jo useiden satasien päivämyynneistä tuon 2000€ kuukausipalkan tapauksessa. Jos et myy yli tietyn rajan, et saa mitään. Näin siis useimmissa puhelinmyyntifirmoissa siellä suunnassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2294
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1224
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      85
      1042
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      972
    5. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      924
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      128
      898
    7. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      893
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      813
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      803
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      769
    Aihe