Voitin hirveen summan rahaa ja sen jälkeen on aika lujaa mennyt. Kännissä oon taas ja just heräsin aivan naamat. Kaverit tuo kohta kaljaa lisää. Kyllä elämä on sinkkuna aika hirveetä katsottavaa. Parisuhde jos olisi nin en olisi tälläinen kuin nyt olen. Menimpä tilaamaan etelän matkan tossa ensi kuuksi myös..
Mul on bileet
so what
672
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Cheek?
Mikä laulaen tulee, se viheltäen menee.
Itekin sinkkuna vaan tehny töitä ja kaikki ylityöt mitä tarjottu. Oma maksettu kämppä ei velkaa ja tili pullistelee. Mutta mitä tällä kaikella materialla tekee kun yksin vetää kaljaa naamaan?
Minä en voi edes vetää kaljaa naamaan, kun ei ole rahaa. Asun halvassa vuokrayksiössä huonolla alueella enkä voi käydä köyhyyden takia ikinä missään. Sinulla menee paremmin.
Vtuttaa, että vanhempani eivät opettaneet minulle, että tee töitä ihan simona. Minusta tuli laiska vätys. Kotiläksyjäkään ei tarvinnut tehdä koskaan, vaan heti koulusta tultua pistin Nintendon päälle tai lähdin kavereiden kanssa ulos.
Raha on tärkein asia. Ilman sitä syrjäytyy ihan kaikesta, jopa oikeudesta vetää naamat joka päivä. Rakkaus tulee kakkosena kaukana perässä, mutta olisihan sekin kivaa.
Itsekin tilasin jälleen yhden etelänmatkan, en tosin itselleni.
Minulla on hyvät vanhemmat jotka antaa aina rahaa. Isältä saan tonnin kuussa käteen joten en kärvistele makarooneilla. Kyllä voin sanoa etta pimppiä saa helposti jos on rahaa millä mällätä.