Juhlitko paljon ja käyt baareissa iskemässä vai vietätkö paljon aikaa kotona toivoen että ovikello soi? Itse en baareissa käy useinkaan näin talven aikana. Kesällä sitten voin käydä enemmän baareissa ja tapahtumissa. Salilla käyn myös koska oon työtön. Suurin aika menee kotona koska kavereitakaan juurikaan ei ole ja monet on jo niin alkoholistuneita että en halua sellasia nähdä.
Minkälaista on sinkkuelämäsi?
sinkkumies.
18213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Päiväohjelmani arkisin:
herätys klo 6.30
töissä klo 8.00
kotona 16.00
syön, runkkaan, selaan nettiä ja kello on 18.00
nukun päikkärit ja kello on 19
käyn salilla ja kun tulen kotiin kello on jotain 21
selaan nettiä ja nukkumaan klo 22.30
töissä menee päivät. Teen välillä myös pidempiä päiviä, kun yksinäinen olen. Kävin baarissa viime vknloppuna ja sitä edellinen kerta humalasta 10kk sitten. Yritin saada naista ja tais pakit tulla.
En käy juuri koskaan baareissa. Vietän melkein kaiken aikani kotona ja töissä. Tiedän että ovikello ei soi.
Kurjaa se on kun ei saa haluksia ei läheisyyttä eikä seksiä. Ei edes juttuseuraa..ja aina joutuu yksin syömään.
Luennoilla käyn ja luentopäivien aikaan myös syömässä tai kahvilla opiskelukavereiden kanssa jotka ovat siis kaikki myös naisia.
Osa-aikatöitä muutaman kerran kuukaudessa.
Suurin osa ajasta menee kotona nettiä selaillen ja telkkaria katsellen ja toki opiskellen tai sitten pilates-tunneilla ja kuntosalilla.
Baareissa käyn todella harvoin ja silloinkin yleensä samojen opiskelukavereiden kanssa viinilasillisella jossain hiljaisessa kuppilassa.
En ole esillä mitenkään, en erotu myöskään ulkonäköni puolesta.
En oikein tiedä että minne sitä sitten pitäisi lähteä ja mitä tekemään ja yksinkö vai kenen kanssa kun ei baarielämä kiinnosta tippaakaan? Mitä se tarkoittaa että "käy ihmisten ilmoilla"? Kavereideni kanssa vietän kuitenkin aikaa, ihmisiähän hekin ovat...
Aika yksinäistä. Ystäviä on, mutta kaipaan sen ihmisen tapaamista joka vie jalat alta ja tuo turvallisen olon. Liikun myös ja käyn koulua ja välillä on satunnais töitä-silti on tylsää!!
Baarissa käyn noin 10 kertaa vuodessa, mut kavereita nään harrastusten parissa 2-3 iltana viikossa ja privaatimmin hengaan läheisten kavereiden kanssa iltana tai kahtena.
Silti jää aikaa tällä palstallakin höpisemiseen.
Olen työtön. Luen paljon kirjallisuutta, katselen elokuvia ja kuuntelen musiikkialbumeitani. Luuhaan paljon baareissa, useamman kerran viikossa (ei aina juomassa) tapaamassa ystäviä. Juon kaljaa ja vedän käteen. Syön myös masennnuslääkkeitä naisenkaipuuseen.
Surullista. Tutustu naiseen jotta voisit päästä masennuksesta pois. Miksi se on niin vaikea??
ihastumisen, kertoi evoluutiobiologi YLE:n sivuilla.
Olen käynyt treffeillä ja tutustunut naisiin, mutta en ole kelvannut. Olen käytännössä jo luovuttanut ja koen saavani lääkkeistä niin suuren avun, ettei sitä aina kaipaakaan läheisyyttä ym. (vie tunteet aika hyvin). En tajua miksi palstapojat riekkuvat täällä palstalla kaiken aikansa. Oikeastaan se pahaolo tulee aika pitkälti täältä, kun taas muistaa olevansa naiseton luuseri. Ainakin saan riekkua baareissa ihan vapaasti, kun ei sitä naistakaan ole. Ja eiköhän se nainen sieltä baarista todennäköisemmin löydy, kuin jos vain olisin täällä netissä itkemässä ongelmiani niinkuin palstapojat mieluusti tekevät.
Baarissa käyn n.6 kertaa vuodessa. Ystävien kanssa syömässä,shoppailemassa ja pari kolme kertaa viikossa ruokakaupassa. Uimahallissa 3 kertaa viikossa. Siinäpä se on. En kyllä edes kaipaa elämääni hulinaa enkä draamaa. Parisuhteeseen en ole halunnut vuosiin.
En käy juurikaan baareissa tai yökerhoissa. Saatan käydä kyllä ulkona illallistamassa. Joskus keikoilla, konserteissa, teatterissa tms. Kuntoilen liki joka päivä. Käyn kirjastossa ja luen kirjoja. Tapaan ystäviä ja suuren sukuni jäseniä. Teen käsitöitä, saatan rempata kotia. Minulla ei ole työn lisäksi mitään säännöllistä aikataulua, ei siis harrastuksia tms., joissa pitäisi olla tiettynä aikana, koska se tuntuisi ahdistavalta.
Omalla turva-alueella oleskelua. En nää pahemmin muita ihmisiä kuin äitiäni koskaan. Pelailen paljon kaikkia pelejä aikani kuluksi. En käy baareissa, tai missään muuallakaan.
En koskaan saa pillua. Katson pornoa ja runkkaan. Baareissa on turha käydä, koska sieltä en saa pillua, alkaa vaan vituttaa kun katselee miten suomihorot jakelee. Halvemmaksikin tulee ryypätä kotona. Voi pelata. Voi runkata. Tätä on todellinen sinkkuelämä.
päivät vierähtää töitä tehdessä ja viikonloppuna huilaan. baarissa käyn silloin,kun huvittaa n 3 kertaa vuodessa. voin elää yksinkin,ei ole ongelma.
Kotona, töissä, harrastuksia jonkin verran ja paljon ulkona (ulkoilemassa). Näillä mennään. Baarielämä ei kiinnosta.
Luen keskiaikaista moraalifilosofiaa sängylläni ja odotan että Taylor Swift tulee soittamaan ovikelloani.