Miksi naiset nettideittailee

Miksi ne laittaa profiilin kun eivät kuitenkaan vastaile miehille. Tai jos vastaa niin mies on joku suber unelmien poikamies.
10236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mistäs tiedät keille naiset vastaavat, kun eivät kertaa vastaa.

Äänestä

Itse yritin vastata kaikille ainakin että "Kiitos mutta ei kiitos" tai vastaavaa. Mutta sain niin paljon viestejä päivittäin etten kyllä muista, vastasinko sitten ihan kaikille.

Voi johtua myös siitä, että viestisi on vain "mitä kuuluu?" tai muuta sellaista.

Äänestä
  • Voin vastata jo ties kuin monennetta kertaa tähän kuten edellisessäkin vastaavanlaisessa avauksessa että myös minä katson profiilin tarkkaan jolle kirjoitan, keskityn viestiin ja asiallisesti kirjoitan henkilölle jota lähestyn. Minkäänlaista vastausta EI TULE KOSKAAN takaisin!!
    Kuten senkin sanoin edellisessä avauksessa niin tämän takia olen passivoitunut ja odotan vain naisten yhteydenottoja edellämainituista syistä. Vaikka saan vain muutaman avauksen kuukaudessa tiedän että nainen on silloin kiinnostunut oikeasti ja ne jutut myös toimii pidemmän päälle.

    Äänestä

En ikinä laita "mitä kuuluu viestejä" En minä niin surkea tapaus ole

Äänestä
  • Minä laitan joskus ihan keljuuttani sellaisille joiden profiilissa on pelkästään ":)" tai yksi rivi tekstiä.

    Äänestä

Öh, nyt en ymmärrä...
Olen ollut viikon deittailemassa, minut on suosikkilistattu 9x ja olen saanut neljältä mieheltä viestejä. Mitähän se mahtaa tarkoittaa???

Äänestä
  • Mikä mahtaa olla ongelmasi?
    Niin miehet kuin naisetkin listaavat pitkän listan suosikeiksi, kun käyvät profiileja läpi.
    Jos suosikkeja on kymmeniä, vie aikaa ennen kuin juuri "sinä" tulet vuoroon - eikö vain :)!

    Äänestä

Ihan hyvinhän nuo naiset vastailee.

Se etteivät sulle vastaa ei vielä oikeuta yleistämiseen.

Äänestä

On paljon naisia jotka pitävät profiilia lähinnä omaa itsetuntoaa buustatakseen. Netissähän lähes jokainen nainen (ainakin kuvallinen) saa miehiltä kehuja ja vonkausviestejä.

Moni nainen myös luulee että treffipalsta on joku adonisautomaatti, josta jokainen nainen saa sen komea rikkaan uroksen vain siksi että haluaa sellaisen.

Äänestä

Mun exä ainakin deittailee pelkkiä panoja (tositarkoituksella) heruttavalla kuvalla s24.lla ja on vain viikon pari linjoilla ja taas saman ajan pois tai kuukauden höyläten taas uutta deittiä. Tähän kyllästyttyään tulee taas heti sivustolle vonkaamaan kaatoja.
Syynä katkera esittäminen lapsiensa isälle joka hylkäsi hänet uuden naisen kanssa jonka kanssa elää taas lähes naapurissa onnellista uutta elämää.
Tämän naisen tarve on lähinnä keräillä miehiä joita esitellä exälleen lapsien haun yhteydessä. Itse menin samaan lankaan ja olin hänen panopuunaan jopa puoli vuotta. Täysin yllättäen kun hän jätti oli jo deitti ilmo samalla viikolla sivustolla.
Näkyy nytkin vonkaavan pirkanmaalla. Jos nimimerkin sanominen ei olis kiellettyä heittäisin sen kehiin p...n kipeille helppoa kaatoa vailla oleville ukoille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karvanaama. kirjoitti:

Miksi ne laittaa profiilin kun eivät kuitenkaan vastaile miehille. Tai jos vastaa niin mies on joku suber unelmien poikamies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu