Onko joku teema jonkamukaan otat kuvia? vai?
Itsellä kolme isompaa tatuointia, Kukkia, ja Meren elävä, ja taru olento, kädessä ja jaloissa.
Itsellä kolme isompaa tatuointia, Kukkia, ja Meren elävä, ja taru olento, kädessä ja jaloissa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Olen tatuoinut yhdyssana- ja kielioppisäännöt otsaani. Olivatko Kukkia ja Mere ylpeitä muotokuvistaan?
Mietippä sitä.
Tatuoi samalla koko naama vaikka muualta vihreäksi. Sitten mene hakemaan töitä :-)))
Leijonatatuointi. Sillä osoitan ählyille ja sompuille kuuluvani kantaväestöön ja olevani ylpeä siitä. Maata voin puolustaa tarvittaessa, en mutiaisia!
Perseessä pirunkuva ,tatuointeja ottavat vaan sellaiset laskit ja muutenkin epämääräiset oliot yritetään kohottaa itsetuntoa ,kulkeva Talvellakin paijanhihat ylhäällä että näkyis kuinka kova jätkä tai likka on, erittäin huono esimerkki nuorisolle ,joutais laittaa LINNAAN !!!
Älkäähän hyvät naiset ottako niitä tatuointeja. Ne ovat turn-off jo. Niitä ei saa juuri millään pois. Pilaatte vain hyvän ja kauniin nahkanne nuoruuden typeryydessä.
Käyttäytykää siis soveliaasti ja kaunistakaa mieluummin itsenne hyvillä teoilla alistuen miehenne johtoasemaan. Näin saatte pitkän ja rikkaan elämän.
Miehenne? Eipä ole ollut tarvetta alistua kenenkään johtoasemaan. Tuskin tuleekaan. Tatuoituna tai ilman tatuointeja.
Johan meni metsään.. Jos ei oikeasti olemitään sanottavaa, onko pakko Olla Idiooti, Ja lukuhäiriöinen?
Erilaisia Kukkia, 10 laskutavasta riippuen.
Jokainen joka omistaa tatuoinnin tai useampia,olkaa huoletta,nämä haukkujat ovat suvaitsemattomia kusipäitä,on jälleen kerran todettava ,että se on jokaisen oma asia mitä ihollaan tekee,ahdasmielinen suvaitsematon juntti ei voi ymmärtää ,että elämme jo 2014 luvulla eikä missään 1900 luvulla,tatuointi on koriste tai merkki jostain henkilökohtaisesta,onhan naisillakin korvarenkaat jopa miehillä tai lävistyksiä,tehkää kukin ihollenne mitä haluatte se ei kuulu kenellekkään muulle ja jos otat tatuoinnin näytä sitä kaikille,ne jotka eivät suvaitse kääntäkää katseenne pois niin ei häiritse,itselläni on tatuointeja ollut jo 1970 lähtien ja lisää tulee joten naama umpeen ahdasmieliset.
Jokainen joka kusee housuun kerran tai useampia,olkaa huoletta,nämä haukkujat ovat suvaitsemattomia kusipäitä,on jälleen kerran todettava ,että se on jokaisen oma asia mitä housuillaan tekee,ahdasmielinen suvaitsematon juntti ei voi ymmärtää ,että elämme jo 2014 luvulla eikä missään 1900 luvulla, kusi housussa on koriste tai merkki jostain henkilökohtaisesta,onhan naisillakin korvarenkaat jopa miehillä tai lävistyksiä,tehkää kukin kusellanne mitä haluatte se ei kuulu kenellekkään muulle ja jos kuset housuusi näytä sitä kaikille,ne jotka eivät suvaitse kääntäkää katseenne pois niin ei häiritse,itselläni on ollut paska housuissa jo 1970 lähtien ja lisää paskannan joten naama umpeen ahdasmieliset.
Mulla on jengitatskat! A.D.I.O.S ja A.H.A.M.D ja O.F.F.O ne eivät näy kuvissani
Mulla on perseessä piru lapioimassa hiilihangolla koksia peräaukkoon ja toisella puolella Jeesus joka heittää ämpärillä vettä perään.
On järkyttävän näköistä kun koko käsi on ranteesta alkaen täynnä epämääräisen suttuisia kuvia täynnä. Yksi tai kaksi hyvin ja maulla tehtyä kuvaa on ok, mutta ......... Naiset älkää laittako vatsan kohdalle , kun saatte joskus lapsia mahanahkanne venyy, miettikää miltä tatuointinne näyttää sen jälkeen !
Ja oliko sinulla aloitukseen jotain sanottavaa..?
HYI HYI INHOITTAA IHAN ovat kun VANKILASSA ,POIKA TAI TYTTÖKODISSA OLLEITA HYI joku lyllertää tatska niskassa ollakseen jotain HYI !!!
Eikö Kippari Kallellkin ollut tatuointi. Ja Kippari Kalle on kova jätkä!
Kauhean surullista seurata tätä avasuta! Onko todella noin vaikeata koittaa käyttätyä, haukutaan tatuoituja, mutta tatuoimattomat itse eivät minkäänlaisia tapoja hallitse! Katsokaa peiliin, Luuletteko todella olevanne muiden yläpuolella, säälin teitä!
Aina tätä samaa tarinaa tulee...tatuointeja. Poliisi on tyytyväinen, heille näistä on apua tuntomerkkejä kysyttäessä. Prosentuaalisesti hyvin suuri osuus rikollisistahan on tatuoituja...entisiä vankeja, huumehörhelöitä, prostituoituja (katsokaapa kurillaan vaikka joku pornofilmi ja vakuuttukaa, että tatuointeja on ja kielikorujakin), epäsosiaalisia yksilöitä. Suosittelisin jo työpaikankin saamisen vuoksi harkitsemaan. Ulkomailla ei tatuoitu aina välttämättä saa hotellihuonetta, siihenkin voi varautua. Ihmetyttää se miksi tv suoltaa ulos tatuointimoskaa, kun nuoriso ei tätä ymmärrä varoittavana esimerkkinä vaan mainoksina. Näihin turhuuksiin ja rumiin kuviin kuluu vielä ällistyttävän paljon rahaa, kuka maksaa?
Oletko kuullut että työstä saa palkkaa ja jokainen joka saa palkkaa, voi sen käyttää itse parhaaksi näkemällään tavalla, Toiset meikkaa, toiset juopottelee, toiset ostelee vaatteita, kukanyt mihinkin rahansa tunkee.
Olen matkaillut, aina olen hotellihuoneen saanut, pornofilmit on ällöttäviä.
Tänä päivänätatuointi ei tarkoita vankilassa oloa tai narkkarina olemista, Ja töitäkin saa jos päässä Ei kusi virtaa eikä paska tee patoa!!
On niitä tatuointeja tai ei!!
voin sanoa että kyllä vaikuttaa työnhakuun!mulla on frendi jolla kädet tikattu täyteen tatskoja/töherryksiä.oli ajohommissa ja meni hakemaan keikkaa toimiston kautta kädet olivat näkyvillä niin kuljetuspäällikkö sanoi että voit saman tien lähteä!emme ota firmaan tatskattuja ihmisiä.eli se siitä tatskojen ihanuudesta!ÄLÄ KOSKAAN OTA MINKÄÄNNÄKÖISTÄ TIKKAUSTA IHOON!!!
Syrjintää,tuohan on aivan selvää syrjintää,olen saanut aina töitä vaikka olen tatuoitu,varmaankin siihen on vaikuttanut se etten asu landella missä jyväjemmarit ahdasmieliset juntit asustaa. Olen vielä sellaisessa ammatissa missä ihmiset näkevät tatuointini varmasti ja hyvin olen pärjännyt muutamaa maalaista lukuunottamatta.
tytteli!tämä kyllä tapahtui ihan kehä kolmosen sisäpuolella!eli aika ytimessä!siis stadissa!huom:99%pöndepaukkuja!1%stadilaisia!that`s it but no shit!
Ja puhdas iho, ei leimoja kaipaa.
Täällä tatuoimattomat huutelevat tatuoiduille haukkuen heitä rumiksi, huonon itsetunnon omaaviksi idiooteiksi. Mutta entäpä tatuoimattomat itse? Mieluummin ruma (siis joidenkin mielestä) ulkokuori kuin noin katkera ja ruma sisin. Ja ehkäpä jos kohentaisitte sitä omaa itsetuntoanne, ei toisten ulkonäkö teitä noin häiritsisi. Idioottimaista on oma käytöksenne.
Totta. Tällä palstalla tatuoimattomien rumuus, sivistymättömyys ja Pyhä Viha tatuoituja kohtaan kömpii synkimmistä onkaloistaan ylpeästi kirkkaaseen päivänvaloon ja purskauttaa sykkivät mätäpaiseensa viattomien ohikulkijoiden kasvoille.
nainen joka ottaa tatskan ihan mihin kohtaan vain on WHORE!likainen katutyttö.ja miehet epävarmoja itsestään!miehet luulevat olevansa alfauroksia!lähinnä säälittää!toisin kuin ihmiset jotka eivät sotke ihoaan ovat sinut itsensä kanssa!
Hyi hemmetti mikä luulet olevasi mokomaki juntti,sivistymätön moukka,anteeksi kielenkäyttöni ,mutta ei voi muuta kuin näin todeta idiotismin kukkivan jonkun päässä.Tämä sinulle "herra" 47, bulk!
"herra 47"
Onko 47 ikäsi vai syntymävuotesi? Syntymävuotena siis 47 jKr.
Ei taida olla suomalaisen sketsihuumorin perusteet hallussa, jos ei tiedä, kuka Herra 47 on... Tatuoinnit ovat muuten yhtä naurettavia kuin Herra 47:n rintakarvat.
Vaikka itselläni on full sleevet, rinta, olkapäät ja jaloissaki kymmenenkunta leimaa niin en ikinä ota naista vaimokseni jolla on tatuointeja. Panna voin. Ja tämä ei ole vitsi eikä mikään trolli vaan ihan oma päätökseni joka pitää. Mutta kukin haluamallaan tavalla, mä teen näin.
Ei tekopyhyys laitonta ole.
Onneksi on vara olla nirso. Minä tatuoimattomana naisena en koske kuvtiettuihin miehiin, edes panomielessä.
Entäs otomielessä?
En kyllä kutsuis tätä tekopyhyydeksi vaan sukupuolten väriseksi eroksi mutta jokaisella on oikeus mielipiteeseensä.
Voi hyvät hyssykät, eiks kukaan pysy aiheessa, Tatuoimattomilla ainakin on lukemisen ymmärtämisessä paljon toivomisen varaa :D kysymys olikin minkälaisia tatuointeja omistat ei kuka haukkuu eniten tatuoituja!
Pakarassani lukee "exit only".
Leijona, ja eläin aiheilla jatketaan.
Suomi24 parhautta, jotenkin vielä ymmärtää jos 50v vuotiaat ihmiset kammoksuu tatuointeja mutta ei uskois, että porukka on oikeesti näin vihamielisiä tatuointeja/tatuoituja kohtaan. Miettikääs nyt vähän mitä suustannepäästätte sama asia kun tulisin huutelemaan teille, että vitun läskipallero hyi saatana tekisit nyt jotain noille liikakiloille, Tuommoista lehmää halua kukaan kattella. Miltä tuntuisi? no ei varmaan kovin mukavalle, joten miettikää ensin mitä sanotte.
Korostetaan nyt vielä että meikäläisellä ei ole yhtään tatuointia.
Itselläni on kolme, joista tärkein häätatuointi, muut myös merkkaavat elämäni isoja, tunnerikkaita kokemuksia. (Miehelläni on samanlainen, ja olemme seurustelleet melkein lapsesta, kolmekymppisiä nyt).
Lisäksi on riittävät äidin opettamat käytöstavat etten nimittele tuntemattomia (tai tunnettujakaan) ihmisiä huoriksi, narkkareiksi, tai miksikään muuksikaan, edes netissä.
Minulta löytyy korvan takaa pieni sydän ja hartialla tai siinä on putoava sulka! Molemmat ovat pieniä ja ne saa myös peitettyä ja sopivasti naisellisia makuuni