Onko kukaan ollut Au pairina Turkissa? Millaista oli? Ite haaveilen Turkkiin menemisestä mutta on tuo kulttuuri niin erilainen kun Suomessa.
Vastaukset 2
- Turkki08
En oo ollut aupairina, mutta vaihto-oppilaana pienessä (200k asukasta) kylässä. Kulttuuri on kyllä todella erilainen tietysti, mutta mulle ei itselle mitään kulttuurishokkia oikeastaan siellä tullut. Sekin riippuu tietty ihmisestä.
Itse jos nyt vielä kolmannen kerran lähden aupairiksi niin maa on ehdottomasti Turkki!
Kieltäkin oppii yllättävän nopeasti ihan siinä sivussa ja kielikoulujakin sieltä löytyy tietysti :)- turkkiin
Mutta entä jos menisi vaikka Istanbuliin? Käytiin siellä äidin perheen kanssa syyslomalla ja itselle jäi siitä hyvä fiilis mutta vanhemmat ei suostu päästämään sinne yksin tuntemattomaan perheeseen. Miten saisin heidät vakuutettua että mut voi päästää sinne?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202482Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401682Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6651102- 1081022
- 71982
- 98936
- 48895
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk85780Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33746- 90732